Liepājas Izglītības pārvaldes uztura speciāliste Vija Udarska Dienai pastāstīja, ka praksē bērni brokastīs vēl negrib un nevar uzņemt tik daudz ēdiena, kā tiek piedāvāts, ievērojot to, ka brokastīs jāuzņem 25-30% no dienas normas. Toties launagā, kurā būtu jāuzņem tikai 10-15% no dienas normas, bērnam gribas ēst vairāk. Līdz ar to izveidojas situācija, ka ir ļoti daudz ēdiena atkritumu no brokastu ēdienreizēm. Bet no vecākiem tiek saņemtas sūdzības, ka bērniem netiekot nodrošināts pietiekams ēdiena daudzums launagā un, izejot no bērnudārza, bērns ir izsalcis. Tāpat jāņem vērā, ka daudziem bērniem launaga ēdienreize ir pēdējā ēdienreize dienā. Līdz ar to ir gadījumi, ka auklītes, lai nemestu labu ēdienu atkritumos, atstāj to uz vēlāku laiku, atzīmēja V. Udarska. Tāpēc Liepājas Izglītības pārvalde vērsās pie VM, lai rosinātu grozījumus noteikumos, ļaujot bērnudārzos pašiem noteikt porciju apmēru. Šādu iniciatīvu atbalsta arī citas Dienas aptaujātās izglītības pārvaldes. Arī Latvijas Diētas un uztura speciālistu asociācijas valdes priekšsēdētāja Lolita Neimane priekšlikumu atbalsta, norādot, ka ir daudz bērnudārzu, kur vecāki bērnus izņem ļoti vēlu, tāpēc launagā būtu vēlams uzņemt lielāku enerģijas un uzturvielu daudzumu.
VM vecākā eksperte veselības veicināšanas jomā Sanita Kukliča pastāstīja, ka jau tagad ir izstrādāti grozījumi noteikumos, lai precizētu enerģijas un uzturvielu normas bērnudārzos visai dienai, nevis atsevišķām ēdienreizēm. Tāpat izņemts ir procentuālais sadalījums, lai pēc bērnu vajadzībām varētu regulēt ēdiena daudzumu katrā ēdienreizē, tomēr būs jāievēro, lai tas ir fizioloģiski sadalīts gan pēc uzturvielām, gan enerģētiskās vērtības. Plānots, ka izmaiņas būs no 2014. gada 1. janvāra.
Rīgas pirmskolas izglītības iestādes Annele vadītāja Inese Plociņa bija priecīga, uzzinot par plānotajām izmaiņām, jo esošā sistēma, viņasprāt, nav pareiza - bērni visbiežāk no rīta nāk paēduši. Viņa gan pauda nožēlu, ka izmaiņas plānotas tikai nākamgad un visu rudeni vēl būs jācīnās. Savukārt Rīgas pirmskolas izglītības iestādes Kadiķītis vadītāja Līga Zoltnere norādīja, ka arī esošā sistēma darbojas labi. Vecāki zina, ka brokastis būs bērnudārzā, un līdz ar to bērni no rīta mājās neēd. Līdzīga situācija ir arī Rīgas 200. pirmskolas izglītības iestādē. Tās vadītāja Astrīda Lukina norādīja, ka problēma bērnudārzos vairāk ir ēdiena kvalitātē, nevis porciju lielums.
VM grozījumus rosinājusi tikai tagad, jo iepriekš par šādu problēmu nav bijusi informācija, sacīja S. Kukliča. Esošais porciju sadalījums tika izstrādāts, balstoties uz uztura speciālistu un ārstu dietologu ieteikumiem, nevis ministrijas uzskatiem. Šobrīd, uzklausot visas sūdzības, saprasts, ka dzīvē šāds sadalījums ir neveiksmīgs.