Zvaigzne ABC, 2012. 384 lpp.
Rietumu politologs Kristofs Cīrhers grāmatā sīki apraksta un analizē padomju etnofederālisma mantojumu un postpadomju karus Kaukāzā - Armēnijas un Azerbaidžānas karu par Kalnu Karabahas teritoriju, Gruzijas karus ar tās separātiskajiem reģioniem Abhāziju un Dienvidosetiju, pilsoņu karu Gruzijā un Krievijas karus ar separātisko Čečeniju. Grāmatu papildina karsto punktu reportiera Ata Klimoviča fotogrāfijas. Tulkojis vēsturnieks Dainis Poziņš.
Džeisons Gudvins. Čūsku akmens
Zvaigzne ABC, 2012. 352 lpp.
Britu vēsturnieka Džeisona Gudvina romāns Čūsku akmens ir veikli sazarots stāsts par Stambulu, senām relikvijām, slepenām biedrībām un dārgumu medniekiem. Dž. Gudvina Stambulai veltīto romānu cikla vienojošais elements ir galvenais varonis - noslēpumainais un dzīvesgudrais einuhs Jašims. Šoreiz pie viņa vēršas avantūristiskais dēkainis francūzis Lefevrs, lai lūgtu patvērumu no nezināmām briesmām. Tulkojusi Lenvija Sīle.
Lilija Berzinska. Ziloņu dārzs
Dienas grāmata, 2012. 165 lpp.
Kādudien lielpilsētas ostmalā nez no kurienes uzrodas maza meitene, vārdā Ulle. Viņa nespēj paskaidrot, kā viena tur nokļuvusi, bet ir apņēmības pilna atrast savus pazudušos vecākus. Pārdrošajā ceļojumā Ullei veicas satikt daudzus neparastus draugus - suni ar tālskati, Efeju, kuras dārzā dzīvo ziloņi, un citus. Tomēr dzīvē visādi var gadīties, un tad galvenais ir nenokārt degunu un nepadoties Tam Kurš Parādās.
Džeimija Makgvaira. Brīnišķais neprāts
WB, 2012. 376 lpp.
Amerikāņu rakstnieces Džeimijas Makgvairas romāns Brīnišķais neprāts ir kaisles piesātināts stāsts par draudzību, mīlestību, dusmām un greizsirdību. Par pirmo attiecību skaistumu un postu, pirmo seksu, nodevību un jaunības neprātu. Romāna galvenie varoņi - universitātes sliktais zēns Treviss un vienkārša, klusa meitene Ebija. Tulkojusi Agija Krasta.
Gunars Janovskis. Purvā
Laika grāmata, 2012. 606 lpp.
Latviešu trimdas rakstnieka Gunara Janovska (1916-2000) darbu vidū romāns Purvā ieņem īpašu vietu. Pētot šī darba tapšanu, var iedomāties iemeslus, kāpēc 2. daļas rakstīšanu autors uz laiku pārtrauca. Atsauksmes bija pārāk dažādas. Anšlavs Eglītis savulaik kolēģim bija draudzīgi ieteicis «purvā tālāk nedoties». Mērot ar realitātes aršīnu, pie tādas domas var nonākt. Taču runa ir par sapni, kas šodien pārsteidz nevis ar detaļu precizitāti, bet būtības gaišredzību. Kurš gan vēl 1978. gadā būtu tēlojis Latviju 1988. gadā kā ārpus Padomju Savienības esošu valsti?