Laika ziņas
Šodien
Skaidrs
Rīgā +18 °C
Skaidrs
Otrdiena, 24. septembris
Agris, Agrita

Būtu muļķīgi spēlēt paslē pes

Nostāju nav mainījis. Viss darbs, protams, ir pakārtots tam, lai labākā gatavība būtu februārī olimpiskajās spēlēs Sočos, taču arī Pasaules kausa (PK) izcīņas sacensībās četrkārtējais kopvērtējuma uzvarētājs Martins Dukurs jau no pirmā starta konkurentiem centīsies apliecināt, kurš ir neapstrīdams pēdējo gadu līderis. Pagājušajā nedēļā Martins un viņa brālis Tomass atgriezās no treniņu nedēļas olimpiskajā trasē Sočos un jau svētdien izlidoja uz Kalgari, kur piektdien sāksies PK jaunā sezona. Iespēja iztaujāt Latvijas galveno olimpisko cerību bija jāizmanto.

Tēvs un treneris Dainis Dukurs Dienai izteica gandarījumu par sasniegto treniņa nedēļā Sočos. Vai arī pats to vari apstiprināt?

Jā, labi uzķēru trases līkločus, tāpēc arī es esmu apmierināts.

Salīdzinot ar pavasari, Soču trases virāžu ieejas un izejas bija mainītas?

Trase bija ļoti līdzīga, bez būtiskām izmaiņām. Atšķirībā no pavasarī notikušajām sacensībām, kad trase bija slikti sagatavota, šoreiz ledus sagatavotāji bija pacentušies. Salīdzinājumam - Tomass tagad treniņu nedēļā uzrādīja labāku rezultātu nekā pagājušās sezonas Pasaules kausa izcīņas sacensībās. Es biju tuvu savam pavasarī sasniegtajam rezultātam.

Pastāv iespēja, ka līdz olimpiskajām spēlēm trases profils mainās?

Es pieļauju, ka ledu pilnībā varētu nokausēt un pēc tam uzliet no jauna, jo jau tagad ir diezgan bieza kārta. Ar skrāpēšanu var samazināt ledus biezumu, bet nav izslēgta arī nokausēšana.

Krievijas sportisti trasi piebrauca vēl pirms oficiālās treniņu nedēļas. Viņiem noteikti būs priekšrocības attiecībā pret konkurentiem...

Tas ir tikai normāli. Es arī tā rīkotos, ja man būtu iespēja. Pirms iepriekšējās olimpiādes kanādieši vairāk par citiem piebrauca Vistleras trasi. Krievi oktobrī visu mēnesi brauca Sočos pa četriem līdz astoņiem braucieniem dienā. Ledus arī esot bijis ātrs, un Tretjakovs (Krievijas izlases līderis, kurš uzvarēja 2013. gada pasaules čempionātā Sanktmoricā, par trim sekundes simtdaļām apsteidzot Martinu - aut.) krietni apsteidzis pārējos. Esmu pilnīgi pārliecināts, ka Sočos viņi būs ap Jaungadu, kad starptautiskajā kalendārā ir pārtraukums. Vēl vienu nedēļu krievi Soču trasi piebrauks pirms pašām spēlēm.

Kāds iespaids pēc treniņu nedēļas palika par pārējiem konkurentiem?

Vācieši nenormāli daudz testēja tehniku. Es redzēju, ka vienā dienā viņi izmēģināja pat 40 slidu pāru, turklāt neizskatījās, ka tas tiek darīts uz aklo. Vācijas komandā norit mērķtiecīgs darbs. Viņi ir malači! Vienu dienu slidas testēja meitenes, nākamajā - džeki. Viņiem gan īsti labi negāja, un, iespējams, to var norakstīt tieši uz eksperimentu rēķina. Vienudien visus pārsteidza austrālietis Džons Farovs, kuram kontrolatzīmēs bija neticamas tendences un liels ātrums.

Vai tiešām Farovs vienas sezonas laikā varētu tik ievērojami progresēt, lai iesaistītos cīņā par medaļām?

Nē, viņš tomēr ir vājš starta ieskrējienā, bet bez laba starta skeletonā vairs nav iespējams pretendēt uz augstu vietu. Nopietnākie konkurenti būs tie paši krievi, vācieši, amerikāņi un kanādieši. No malas vienā gadā nevar ielēkt elitē. Tā nenotiek. Viena daļa sportistu jau tūlīt pēc Vankūveras spēlēm sāka gatavošanos nākamajam olimpiskajam startam.

Pēc uzvaras 2010. gada Vankūveras olimpiskajās spēlēs kanādietis Džons Montgomerijs ieturēja vienas sezonas pauzi, bet pēc tam visus centās pārsteigt ar jaunu skeletonu, bet nekas viņam nesanāca. Kādus rezultātus Montgomerijs uzrādīja Soču treniņnedēļā?

Kanādas izlasē Montgomerija dēļ attiecības ir visai saspīlētas, citi uz viņu tagad šķībi skatās. Pirms braukšanas uz Sočiem kanādiešiem Vistleras trasē notika iekšējā atlase par to, kuri sezonu sāks Pasaules kausa izcīņā. Montgomerijs atlasē konkurentiem zaudēja, taču, ņemot vērā viņa īpašo olimpiskā čempiona statusu, tika paņemts līdzi uz treniņnedēļu Sočos. No vienas valsts trenēties varēja trīs sportisti, bet kanādieši bija četri un vienlīdzīgi dalīja braucienu skaitu. Būtībā Montgomerijs tiem sportistiem, kuri bija atlasē kvalificējušies, atņēma braucienus. Treneri viņu kā olimpisko čempionu pažēloja. Tendences trasē Montgomerijam gan nebija sliktas.

Vai sportistu savstarpējās attiecībās olimpiskās sezonas priekšvakarā Sočos bija jūtams lielāks saspīlējums?

Bija gan, arī tāpēc, ka vairākās komandās notika iekšējā atlase. Vadošajās valstīs notika cīņa par trijām vietām startēšanai Pasaules kausa izcīņā, kas ir nopietns solis uz priekšu startēšanai olimpiādē.

Pēdējos gadus esi teicis, ka airus nežāvēsi un ka jau no pirmā starta brauksi ar pilnu atdevi. Olimpiskajā sezonā rīkosies pēc šī paša principa?

Jā, jo katra uzvara vairo pārliecību par saviem spēkiem. Ja kaut kas nesanāk, tad piezogas šaubas, ka varbūt tas vai šitais būtu jāpamaina. Jau pirmajās sacensībās startēšu ar labākajām slidām. Uzskatu, ka ir muļķīgi spēlēt paslēpes, jo psiholoģiskajai gatavībai mūsdienās ir arvien lielāka loma.

Dainis Dukurs teica, ka jūtami progresējis ir Tomass. Dažos braucienos pat bijis tev priekšā...

Es teikšu tā, ka 70 procentus no visiem braucieniem viņš mani apsteidza. Tomass ir atrisinājis kamanas problēmu, arī jaunā slida viņam labi slīdēja, un attīstībā uz priekšu Tomasam ir lielāks lēciens nekā man.

Pēc treniņu nedēļas varbūt jau esi ticis skaidrībā, kura tehnika ir piemērotākā Soču trasei?

Testēju gan šovasar izgatavoto jauno, gan veco kamanu. Pilnīgas skaidrības vēl nav, taču sliecos uz to, ka palikšu pie jaunajām kamanām. To izgatavošanā esmu ielicis sirdi un dvēseli. Katra lieta ir rūpīgi izlolota, viss ir rūpīgi noslīpēts. Mums ir sava vīzija par to, kādai kamanai vajadzētu būt, un sezonas gaitā veiksim vēl uzlabojumus. Uz Kanādu nosūtījām jauno kamanu. Ar to arī sākšu sezonu.

Fiziskie rādītāji ir uzlabojušies?

Kontroltreniņos rezultāti ir labi. Piemēram, no vietas tāllēkšanā esmu pielicis no 3,11 uz 3,19 metriem. Dziļo piesēdienu iepriekš izpildīju ar 160, tagad jau ar 175 kilogramiem. Lodi varu aizmest tālāk, bet visi šie rādītāji nedod garantiju, ka uzlabojums būs arī starta ieskrējienā, lai gan uzrādītie rezultāti Siguldas starta estakādē vieš pārliecību, ka vismaz sliktāk pilnīgi noteikti nevajadzētu būt.

Par fizisko gatavību joprojām atbild bijušais bobslejists Mihails Arhipovs?

Jā, un viss norāda uz to, ka darbs notiek pareizajā virzienā.

Nezini, kāpēc Krievijas sportisti izvēlējās startēt Ziemeļamerikas posmu sacensībās. Izskatās, ka viņi nopietni gatavojas arī Pasaules kausa izcīņas mačiem?

Krievi tik tiešām būs apguvuši pirmo divu posmu trases Kalgari un Pārksitijā. Cik man zināms, tad Tretjakovam Kalgari īpaši labi neveicās, jo, spriežot pēc rezultātiem, pirmajā dienā viņš zaudēja mazpazīstamam kanādietim. Nākamajā gan uzvarēja. Es pieļauju, ka arī krievi domā par to, lai psiholoģiskajā gatavībā iegūtu pārsvaru pār konkurentiem.

Varbūt viņi cīnās par to, lai olimpiādē Sočos iegūtu labāku starta pozīciju?

Atšķirībā no iepriekšējās olimpiādes Vankūverā, kad starta secība bija pēc iegūtajām vietām Pasaules rangā, šoreiz būs izvēles iespējas. Sočos vispirms numuru izvēlēsies ranga līderis, pēc tam otrais, trešais numurs un tā tālāk. Manuprāt, nav lielas atšķirības, ja startē no otrās līdz piektajai pozīcijai. Braukt pašam pirmajam varētu nebūt tas labākais variants. Domāju, ka visi favorīti startēs viens aiz otra. Drīzāk jau krievi tik tiešām grib parādīt no pirmajām sacensībām, ka būs nopietns spēks.

Kādas pašam ir atmiņas par pirmo sacensību vietu Kalgari?

Labas, jo pēdējoreiz tur braucu 2012. gadā un uzvarēju. Krieviem būs nelielas priekšrocības, jo viņi jau ir iemēģinājuši Kalgari trasi, bet jācer, ka viss būs labi. Galvenais, lai aklimatizācijas sekas neatstātu iespaidu uz rezultātu un ka treniņos izdosies ātri apgūt trasi.

Uzmanību!

Pieprasītā sadaļa var saturēt erotiskus materiālus, kuru apskatīšana atļauta tikai pilngadību sasniegušām personām.

Martins Dukurs

Dzimis 1984. gada 31. martā
Augums: 179 cm, svars 75 kg
Izglītība: augstākā, LU bakalaura grāds ekonomikā
Sporta veids: skeletons
Panākumi: olimpiskajās spēlēs 2010. gadā 2. vieta, pasaules 2011. un 2012. gadā 1. vieta, 2013. gadā 2. vieta, Eiropas čempionātā 4 reizes (no 2010. līdz 2013. gadam) 1. vieta, Pasaules kausa izcīņā 4 reizes (no 2010. līdz 2013. gadam) 1. vieta

Seko mums

Seko līdzi portāla Diena.lv jaunākajām ziņām arī sociālajos tīklos!

Ziņas e-pastā

Saņem Diena.lv aktuālās ziņas e-pastā!

LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS

Vairāk LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS


Aktuāli









Hokejs 2019

Vairāk Hokejs 2019


Positivus

Vairāk Positivus














Melu tvertne

Vairāk Melu tvertne


Vēlēšanas2018

Vairāk Vēlēšanas2018






Hokejs2018

Vairāk Hokejs2018






Phjončhana 2018

Vairāk Phjončhana 2018


Publikāciju iegāde

Vairāk Publikāciju iegāde










Jaunumi

Vairāk Jaunumi


Dabas Diena

Vairāk Dabas Diena




Citi

Vairāk Citi


Latvijā

Vairāk Latvijā


Dienas Sēne

Vairāk Dienas Sēne


Pasaulē

Vairāk Pasaulē



Velo Diena

Vairāk Velo Diena



Dienas Starts

Vairāk Dienas Starts


Viedokļi

Vairāk Viedokļi


Sports

Vairāk Sports


Skolas Diena

Vairāk Skolas Diena



Valodas Policija

Vairāk Valodas Policija



Citi

Vairāk Citi



SestDiena

Vairāk SestDiena


KDi

Vairāk KDi





Sporta Avīze

Vairāk Sporta Avīze


Dienas Gada Balva kultūrā

Vairāk Dienas Gada Balva kultūrā



Uzņēmēja Diena

Vairāk Uzņēmēja Diena





Iedvesmas Diena

Vairāk Iedvesmas Diena







Latvijas Lepnums

Vairāk Latvijas Lepnums


Dzīvesstils

Vairāk Dzīvesstils







Šodien Laikrakstā

Vairāk Šodien Laikrakstā



Vide un tūrisms

Vairāk Vide un tūrisms




Izklaide

Vairāk Izklaide







Kas notiek?

Vairāk Kas notiek?