«Jā, reti, bet man tur joprojām ir [ambulatorās] pieņemšanas, apmēram reizi mēnesī,» stāsta ministre. Par to, ka ik pa laikam aizkulisēs ministres virzienā mestas replikas par ieinteresētību valsts apmaksātas medicīniskās apaugļošanas programmas ieviešanā, I. Circene norāda - Kurzemes EGV nesniedz šo valsts apmaksāto pakalpojumu.
Aizputē arī nemaz neesot nepieciešamā tehnoloģiskā nodrošinājuma, lai šādu pakalpojumu veiktu. Kurzemes EGV valdes loceklis ir Voldemārs Lejiņš, viņš arī ir valdes loceklis klīnikā Klīnika EGV Rīgā, kas kopā ar vēl trim klīnikām vienādās daļās saņem valsts pasūtījumu neauglības ārstēšanas programmā. Veselības ministre I. Circene arī saka - nepiedalījos darba grupās, kas lēma jautājumu par valsts apmaksāto neauglības ārstēšanas programmu. Jautāta, kādēļ joprojām praktizē kā ginekoloģe, I. Circene atbild: «Gribot negribot nav iespējams nokārtot resertifikāciju ik pēc pieciem gadiem, ja es kā ārste neesmu strādājusi.» Ministri ar Kurzemes EGV nesaista īpašumattiecības. Turklāt kā ministrei šāda amatu savienošana ir atbilstoša likumā paredzētajam, viņa saka. Nacionālais veselības dienests (NVD), kurš slēdzis līgumus ar klīnikām, apliecina - valsts apmaksātā medicīniskās apaugļošanas pakalpojuma sniedzēji ir lokalizēti tikai Rīgā. Klīnikas EGV ginekologs Māris Arājs teic - Aizputē Kurzemes EGV notiek tikai konsultācijas, šī klīnika nenodarbojas ar medicīnisko apaugļošanu.
Valsts apmaksāto medicīnisko apaugļošanu veic klīnikas Embrions, Klīnika EGV, AVA Clinic, VASU. «Tās ir klīnikas, kuras izrādīja interesi slēgt līgumu un kurām bija atbilstošs tehniskais nodrošinājums un personāls pakalpojuma sniegšanai,» to, kā tika izvēlēti pakalpojuma sniedzēji, paskaidro NVD sabiedrisko attiecību speciāliste Laura Lapiņa. Visām šīm ārstniecības iestādēm valsts apmaksāto procedūru skaits tiek dalīts vienādās daļās.