Pirmajā brīdī šķiet, ka slimnīcas telpās ieradušies cirka klauni, taču, paraugoties vērīgāk, var pamanīt būtiskas atšķirības. Cirka klauns ir ļoti koši ģērbies, ar spilgtu grimu, skaļu balsi un ātrām kustībām, bet klauni, kuri strādā slimnīcā, ir bez grima un iestudētiem priekšnesumiem. Līdzību gan rada sarkanais klauna deguns, Dienai stāsta biedrības Dr. Klauns dibinātāja Marianna Milovska. Dakteru klaunu galvenais uzdevums slimnīcā būs sniegt atbalstu bērniem, bet viņi strādās arī ar bērnu vecākiem un slimnīcas personālu. Klauns katram centīsies atrast individuālu pieeju, un ne vienmēr tie būs skaļi priekšnesumi. Viņš var arī atnākt un klusu blakus bērnam pasēdēt vai nolikt galvu uz pleca, un pēc kāda laika klaunam ar bērnu veidojas saikne, norāda M. Milovska.
Dakteri klauni no jūlija līdz septembrim BKUS Vienības gatvē un Gaiļezerā strādās vienu reizi nedēļā trīs stundas, savukārt no septembra - jau divas reizes nedēļā. M. Milovska gan piebilst, ka pēc vēlēšanās klauni varēs strādāt arī biežāk. Lai nerastos situācijas, ka klauns varētu traucēt personālam, viņi darbosies virsmāsu uzraudzībā, kuras no rītiem dos konkrētus uzdevumus. BKUS valdes priekšsēdētāja Anda Čakša Dienai pastāstīja, ka sākotnēji personālam bijušas bažas par iespējamo sadarbību, bet šobrīd ir atrasts modelis, pēc kura strādāt. Klauni nedrīkst būt traucēklis ne personālam, ne pašiem bērniem, tāpēc ir notikušas nopietnas mācības, lai viņi precīzi spētu izjust situāciju un, no vienas puses, būtu atbalsts bērnam, no otras puses - ļautu personālam veikt konkrēto manipulāciju, norādīja A. Čakša.
Dakteri klauni visbiežāk sniegs atbalstu bērniem, kuri iziet ilgstošu un agresīvu ārstēšanās procesu, tiem, kuri atrodas bez vecāku uzraudzības vai krīzes situācijās, un bērniem, kuriem ir grūtības adaptēties slimnīcas telpās. Kā norādīja M. Milovska, klauni, piemēram, rotaļu veidā bērniem skaidros procedūras, lai viņus nomierinātu. Piemēram, pirms potes saņemšanas klauns ar bērnu izspēlēs situāciju ar rotaļu šļirci, tādējādi bērns īstās procedūras laikā vairs tik ļoti nebaidīsies. Klauni būs pie bērna, viņam ierodoties slimnīcā, pirms un pēc operācijām. A. Čakša uzsvēra, ka šāda terapija bērnu aprūpē ir ļoti svarīga, jo gandrīz jebkura manipulācija pacientam ir sāpīga, bet klauns spēj novērst bērna domas un tādējādi arī daļēji mazināt sāpes.
Slimnīcā sastaptais dakteris klauns teica, ka viņam vēl nav piešķirts īpašs klauna vārds, tāpēc patlaban viņš ir vienkārši Lauris. Viņš iesaistījies programmā, jo vēlējies atrast nodarbošanos, kas būtu gan neparasta, gan izaicinoša, bet reizē arī palīdzētu citiem. Lauris atklāja, ka nebaidās no dzīves realitātes, piemēram, slimības vai nāves, jo slimnīcā viņš pievērš uzmanību bērna emocijām un pašam cilvēkam, nevis noteiktajai diagnozei.
Lai strādātu slimnīcā, dakteri klauni trīs mēnešus ilgajās mācībās apguva ievadu bērnu psiholoģijā, aktiermākslā, plastiku un pantonīmu, piedalījās psiholoģiskajos treniņos un speciālās mācībās medicīnas jomā BKUS speciālistu vadībā.
Dakteri klauni darbosies BKUS Vienības gatvē un Gaiļezerā. Nākotnē darbību plānots paplašināt - arī reģionālajās slimnīcās. Jau šogad, iespējams, viens no klauniem dosies strādāt uz Ventspils slimnīcu. «Patlaban ar viņiem vēl neesam runājuši, bet zinām, ka interese ir,» sacīja M. Milovska.