Rīgas 85. vidusskolā ar J. Aizupieša gādību nu sākta brīvprātīgo darba programma Skolas radio. Tajā patlaban aktīvi norit radio izstrādes un skolēnu apmācības process. Plānots, ka skolas radio sāks skanēt jaunajā mācību gadā - septembrī.
Iemaņas, kā plānot radio programmas, kā runāt, veidot ziņas utt., kā arī zināšanas par tīri tehniskām lietām patlaban pieejamas pārsvarā Rīgas 85. vidusskolas jauniešiem, bet uz pirmo programmas semināru bija pieteikušies arī divi citu skolu skolēni. Apmācību semināros, kuros kā mācībspēki tiek piesaistīti cilvēki, kas studē, strādā vai ir strādājuši žurnālistikas un radio sfērā, var piedalīties arī citi brīvprātīgie, bet skolas radio studijā klātienē varēs strādāt tikai Rīgas 85. vidusskolas skolēni. Nākotnē plānots izveidot arī online jeb interneta radio, tad arī citi radio dīdžeji pārraides varēs vadīt kaut vai no savām mājām.
Mācību process programmā Skolas radio notiek tā, ka tiek organizēti semināri, uz kuriem pie skolēniem nāk viesi, kas dalās pieredzē, kā jāvada intervijas, kā jārunā ar auditoriju, kā jāveido raidījumi. Pirmais seminārs notika 19. maijā. Ikdienā paralēli notiks arī vēl kāds mācību process - tajā Jānis Aizupietis pats iemācīs jauniešiem strādāt ar radioaparatūru un programmatūru.
Skolotājs stāsta, ka šī projekta gaitā skolēniem veidosies praktiskas iemaņas, otrkārt - viņos radīsies atbildības sajūta, ka tikos un tikos ir jābūt darbā (pie radio pults), pašiem jāgatavo raidījumi, jāvada ētera laiks. Daudziem tas būs kā pirmais reālais darbs.
Skolotājs gan atzīst, ka programmas ietvaros esot gaidījis mazliet lielāku atsaucību, taču tā ir pietiekama arī tagad: kā brīvprātīgie pieteikušies 14 skolēni, iesaistījušies arī studenti un citi pieaugušie, kas apmācīs topošos skolas radio darbiniekus. Pamazām, paralēli mācībām, tiek risināta arī radio tehniskā puse - skola ir veikusi iepirkumu, iegādājoties nepieciešamo aparatūru un instalācijas materiālus, radio studija iekārtota, programmatūra sagatavota, divi semināri jau būs notikuši, bet pa vasaru tiks savilkti visi audio kabeļi un pielikti skaļruņi gaiteņos. Septembrī Radio85 jau būšot gaisā. Tad radio darbā varēs iesaistīties arī ikviens cits skolas skolēns (ne tikai apmācītie darbinieki) pēc brīvprātības principa - visi, kam būs vēlme darboties un mazliet arī prasme publiski runāt, varēs iesaistīties skolas radio, sūtot apsveikumus citiem, veidojot mūzikas topus u.c. J. Aizupietis teic - cerams, ka tas tā nostiprināsies un turpmāk ritēs gadu no gada.
Radio darbā iegūtās prasmes skolēniem noderēs arī citur dzīvē, ir pārliecināts skolotājs. Viņaprāt, jebkurš darbs, pienākums attīsta atbildības sajūtu, kas ir nepieciešama ikvienā darbā. Tāpat skolēniem būs iemaņas žurnālistikā, radio dīdžeja darbā. Jaunieši daudz ko sapratīs no skaņu režijas lietām, no darba ar skaņu pulti, džinglu izveidi, topu veidošanu utt. Viņi arī būs drošāki, pārliecinātāki nekā citi vienaudži. Darbs savas skolas radio, kā jebkurš sabiedriskais pienākums skolā vai pulciņos, ir izglītības veids, lai arī neformāls, turklāt skolēnus šādi var daudz vairāk iesaistīt skolas sabiedriskajā dzīvē. Viņi jutīsies kā daļa no visas skolas, kā patrioti, arī pārējiem būs jauka atmosfēra, jo viņi radio dzirdēs skolas jaunumus, pašiem tīkamas dziesmas, raidījumus, intervijas ar sev tuviem, zināmiem un interesantiem cilvēkiem.