Šoreiz apskatītās aplikācijas visas pieejamas iOS darbinātajām ierīcēm, bet esmu visai drošs, ka alternatīvas pieejamas arī Android ierīcēm. Sameklēju trīs pēc būtības dažādas aplikācijas - spēli, bilžu grāmatu un parastu grāmatu. Par tām tad arī pastāstīšu.
20th Century Military Uniforms
Šī aplikācija, kas visdrīzāk pārsvarā interesēs puišus, sniegs priekšstatu, kāds apmēram varēja izskatīties kādas valsts karavīrs. Aplikācijā vari apskatīt dažādu rangu un valstu karavīru uniformas un ekipējumu un vēl iegūt informāciju, kurā karā vai kaujā konkrētais ekipējums ticis izmantots. Šķiet jau makten interesants un noderīgs papildlīdzeklis vēstures apgūšanai, it sevišķi, ja gribas papildināt savu vizuālo zināšanu «banku».
USA 20th Century History Game
Garlaicīgs aplikācijas nosaukums, bet, lai radītu jelkādu priekšstatu, man labāk patiktu šo aplikāciju saukt par gudro vistu spēli :). Galvenais motīvs nojaušams no sen aizmirstas spēlītes, kurā Nu, pogoģi vilks skraida ar groziņu un cenšas noķert ripojošas olas. Šo krievisko motīvu amerikāņi ieviesuši šajā spēlē, lai izglītotu jaunatni par ASV vēsturi. Tātad - spēles pamatdoma: ekrāna apakšā ir laika skala ar vairākiem gadskaitļiem. Ekrānā parādās notikums, un tev jānoliek vistas ligzda uz konkrēta gadskaitļa. Gudrā vista met olu virsū tam gadskaitlim, kurā notikums noticis. Ja esi izspriedis pareizi - ola ir drošās rokās, bet ja ne… omlete vairs nesanāks. Kā apgalvo aplikācijas izstrādātāji, šī spēle ir izmantota jau tūkstošos ASV skolu, lai palīdzētu bērniem iegaumēt nozīmīgus datumus.
The Middle East in the 20th Century: A Brief History
Par šo aplikāciju man nav diži daudz sakāmā, bet arī pati aplikācija nav diez ko diža. Tā ir virtuāla grāmata par Vidējo Austrumu vēsturi. Sastāv no astoņām nodaļām, kas papildinātas ar skaistām ilustrācijām. Nav gluži kā karavīru tērpu bilžu grāmata, bet tomēr bildes ir. Aplikācija var izrādīties noderīga, ja vēsture jāatkārto, atrodoties ceļā. Šādā gadījumā planšetdators var izrādīties ērtāks par grāmatu.