Piemēram, Lattelecom darbinieki ar dienesta velosipēdiem pārvietojušies jau kopš 2010. gada. Kā atzīst uzņēmuma sabiedrisko attiecību projektu vadītāja Līga Bite, piedāvātā iespēja tik lielā mērā veicinājusi darbinieku personisko divriteņu izmantošanu, ka uzņēmums pieņēmis lēmumu no darba velosipēdiem atteikties - pirms Pasaules koru olimpiādes tie uzdāvināti šī pasākuma rīkotājiem un Inta Teterovska vadītajai brīvprātīgo kustībai. «Brīvprātīgajiem divriteņi lieliski noder, pārvietojoties starp daudzajām koru olimpiādes norises vietām,» norāda Līga Bite un piebilst, ka divi velosipēdi nonākuši arī Kultūras vasarnīcas Esplanāde komandas rīcībā, kas uzņem Pasaules koru olimpiādes dalībniekus draudzības koncertos.
Tagad darbinieku ērtībām pie Lattelecom biroju ēkām ir izveidotas velosipēdu novietnes, lai nodrošinātu vietas darbinieku braucamajiem. Lai ar divriteņiem nodrošinātu arī pārējos darbiniekus, uzņēmums sācis veiksmīgu sadarbību ar SIXT velonomu - divriteņi patlaban izvietoti pie Lattelecom centrālā biroja ēkas.
Motivējot savus darbiniekus un klientus izvēlēties dabai draudzīgāku transporta veidu, arī Nordea jau trīs gadus piedāvā iespēju izmantot bankas korporatīvos velosipēdus un pērn šādus divriteņus ieviesa arī bankas reģionu filiālēs. Pašlaik kopā darbiniekiem Rīgā un reģionos pieejami 14 dienesta velosipēdi.
«Uzskatām, ka galvenais ieguvums ir darbinieku kopējais noskaņojums uzņēmumā. Tas ir kā iedvesmas avots un mudinājums arī citiem kolēģiem braukt ar velosipēdu ikdienā. Pagājušajā sezonā visas darbinieku velosipēdu novietnes bija pilnas jau no rīta. Tas nozīmē, ka vairāk nekā 10% darbinieku uz darbu devās ar divriteni. Protams, ir vairāki nenoliedzami vispārzināmi ieguvumi - darbinieku veselība, dabas resursu taupīšana un atpazīstamība uz ielas,» stāsta Zigmārs Anss, Nordea Biznesa atbalsta nodaļas vadītājs Latvijā.
Kā vēsta Jānis Lucaus, apdrošināšanas sabiedrības BTA Insurance Company SE valdes priekšsēdētājs, uzņēmumā nupat ieviesti seši pilnībā aprīkoti divriteņi dienesta vajadzībām. «Velosipēdu iegāde ļauj ieekonomēt administratīvās izmaksas (degvielu), savukārt darbiniekiem, kuri gāja kājām, velosipēds ļauj nokļūt galamērķī ātrāk, tādējādi darbinieki ietaupa laiku. Iegādājoties velosipēdus, varētu teikt, ka vienlaikus nošauti vairāki zaķi, proti, uzņēmums var ieekonomēt līdzekļus, darbiniekiem ir iespēja nokļūt galamērķī ātrāk un vēl papildus darbinieki darba laikā var nedaudz izvēdināt galvu un pasportot, pārvietojoties no vienas adreses uz otru.»