Kampaņa Veselīgas darba vietas uzvar stresu visā ES ietvers dažādus seminārus, konferences, plakātu, filmu un fotogrāfiju konkursus, interneta rīkus u. c. Kampaņas ietvaros Latvijā jau devīto gadu notiks arī labās prakses konkurss darba aizsardzībā Zelta ķivere, kurā tiks meklēti uzņēmumi, kas īsteno vienkāršus pasākumus stresa līmeņa mazināšanai un darbinieku labsajūtas un darbaspēju uzlabošanai. Labākie Latvijas piemēri piedalīsies Eiropas Labas prakses balvas izcīņā, stāsta EU-OSHA nacionālā kontaktpunkta vadītāja Latvijā Linda Matisāne.
Viens no labās prakses piemēriem jau šobrīd ir IT uzņēmums DPA - tas ikdienā izmanto dažādus darba stresa izskaušanas instrumentus. DPA saviem darbiniekiem nodrošina iespēju fiziski un psiholoģiski brīvi komunicēt ikrīta kopīgās neformālās brokastīs, bet atpūtas telpā - uzspēlēt galda vai videospēles. Lai sniegtu informāciju par uzņēmumā notiekošo un lai visiem būtu skaidri darba uzdevumi, regulāri tiek organizētas personāla pusdienas, kurās piedalās visi darbinieki un vadība stāsta par plāniem un paveikto. Katra darbinieka sniegumu vismaz divreiz gadā izvērtē atbilstoši izvirzītajiem uzdevumiem - arī atgriezeniskā saite mazina stresu. Tāpat darbinieki tiek iesaistīti dažādās uzņēmuma aktivitātēs, piemēram, sadarbībā ar augstskolām. Viņi tiek izglītoti stresa vadīšanas jautājumos, piedalās mācībās personīgo prasmju pilnveidei, uzņēmuma rīkotās sporta aktivitātēs u. c. Kā norāda DPA personāla vadītāja Signe Enkuzena, būtiskākais stresa mazināšanā ir psihosociālā vide darbavietā, un tās uzturēšana ir ilgtermiņa process.
Kopumā, kā rāda Eurofound/TNS dati, 68% strādājošo Latvijā uzskata, ka darba vide un apstākļi pasliktina darbinieku veselību un pašsajūtu, bet 46% - ka tie izraisa dažādas arodslimības. Ik gadu Latvijā tiek reģistrēti arī vismaz pieci izdegšanas sindroma gadījumi, taču par daudziem citiem netiek ziņots. Strādājošie norāda, ka biežākais riska faktors ir tiešs kontakts ar pircējiem, klientiem u. c., bet citi būtiski stresori darbā ir arī pienākumu veikšana lielā ātrumā, verbāla aizskaršana, tāpat mobings, draudi, pazemojumi, diskriminācija.