Telekompāniju atspoguļotajos videomateriālos redzams, ka satraukti par gājiena traucētājiem ir VL-TB/LNNK deputāti Raivis Dzintars, Einārs Cilinskis un Jānis Dombrava, kuru policija arī cenšas atturēt no došanās pie piketētājiem, kas atrodas otrpus barjeras. J. Dombrava Dienai paskaidroja - kad gājiena laikā sākušas skanēt sirēnas, padomju marši, bet policija izrādījusi pasivitāti, «mēs nevarējām uz to noskatīties un paši devāmies risināt šo jautājumu, jo ir lietas, kas mums ir svētas». VL-TB/LNNK frakcijas vadītājs E. Cilinskis teica, ka Iekšlietu ministrijai bija jānodrošina netraucēta gājiena norise, kas netika izdarīts, tāpēc frakcija vēlas prasīt ministra demisiju.
Sazinoties ar VL-TB/LNNK deputātiem Gaidi Bērziņu, Ināru Mūrnieci, Dāvi Staltu un Dzintaru Rasnaču, kuri arī piedalījās gājienā, neviens no viņiem incidentu nebija redzējis, jo ziedus jau bija nolikuši. G. Bērziņš atzina, ka jautājums par ministra demisiju vēl neesot izrunāts, taču situācija esot nepatīkama un viņam atgādinājusi 1987. gada 23. augustu, kad ap Brīvības pieminekli bijuši sadzīti autobusi. Dz. Rasnačs bija pārliecināts, ka balsojums par uzticību R. Kozlovskim būs, jo ministrijai kopā ar Rīgas domi bija jāizvērtē visi apdraudējuma riski. Savukārt D. Stalts juties mazliet šokēts par to, «cik viegli politiķi pakļaujas antifašistu provokācijām». I. Mūrniece saprotot cilvēku sarūgtinājumu, bet aicina notikušo nesaistīt ar valdības stabilitāti. Tajā brīdī kolēģiem pirmā doma bijusi prasīt ministra demisiju, bet VL-TB/LNNK vēloties strādāt valdībā un negrib to gāzt - cita lieta, ka Reformu partija (RP) pati varētu izvērtēt sava ministra atbilstību amatam.
Taču RP paziņoja, ka policija nodrošināja Rīgas domes amatpersonu saskaņota piketa un gājiena norisi. Iekšlietu ministra un arī RP preses sekretāre Daiga Holma uzsver, ka policijai jābūt politiski neitrālai. Vienotības frakcijas vadītājs Dzintars Zaķis arī uzskata, ka policija ir savu darbu izdarījusi, «bet saasinājumi starp atsevišķiem gados jauniem cilvēkiem un policiju mūsu valstij starptautiski godu nedara». Viņš vēl nekomentēja sekas, kādas var radīt vienas koalīcijas partijas nodoms prasīt otras partijas ministra demisiju, jo «ir jāsagaida kolektīvais lēmums». Vienotības Rīgas mēra kandidāte Sarmīte Ēlerte izplatīja paziņojumu, ka par notikumiem pie Brīvības pieminekļa atbildīga ir Rīgas dome, kas pieļāvusi vienā laikā un vietā konfliktējošus pasākumus. Rīgas domes izpilddirektors Juris Radzevičs (GKR) paskaidroja, ka dome nav pieņēmusi nevienu lēmumu - tā neesot ne saskaņojusi, ne atļāvusi kādu pasākumu, kurus to rīkotājiem domē tikai esot jāpiesaka. Drošības risku izvērtēšana esot iekšlietu sistēmas kompetencē, bet par nepilnībām likumā ir atbildīgas ministrijas un Saeima.