Turklāt tas ir absolūti ugunsnedroši, ja namā, kurā nav atbilstīgu dūmvadu, kamīna dūmus novada caur caurumu ārsienā. Tāda sistēma redzama daudzviet Latvijas ciematu daudzdzīvokļu mājās. Alternatīva - biokamīns. Dizainiskā korpusā ir kurtuve, kurā tiek dedzināts bioetanols. Tam ir īsta liesma un arī dekoratīvas pagales, biokamīns kalpo arī kā telpas sildošs elements, kam nav ne pelnu, ne dūmu, ne sodrēju. To var likt pie sienas un uz grīdas, pat telpas vidū, jo tam nav nepieciešams skurstenis un papildu ventilācijas sistēma.
Privātmāju īpašniekiem, izvēloties apkures sistēmu, der apsvērt, cik līdzekļu un cik darba ieguldīt. Ir lētāka apkure, bet ar dārgākiem ekspluatācijas tēriņiem, un ir dārgāki ieguldījumi apkures sistēmās, kam ir mazāki ekspluatācijas tēriņi. Protams, svarīgi, kāda ir telpa, kurā atradīsies visa apkures sistēma. Ja nav iespējas izveidot dūmeni, tad teju vienīgā iespēja ir ievietot elektrisko apkuri, kas ir ērts, bet visumā dārgs variants. Gāzes apkures ierīkošanai būtiska ir gāzesvada dislokācija.
Malkas apkures katli ir pats tradicionālākais un ekonomiskākais apkures veids. Svarīgs faktors malkas katla izvēlē ir tā uzbūve, cik liela ir katla ietilpība, kāds ir pieļaujamais malkas pagales garums. Pārsvarā katli pielāgoti arī kurināšanai ar briketēm un granulām. Tērauda apkures katlam ir visumā augsts lietderības koeficients.†Tērauda apkures katlu arī būs vieglāk tīrīt. Savukārt čuguna apkures katlam darbības mūžs būs ilgāks nekā tērauda apkures katlam. Starp citu, ja ir malkas apkure, tad pēdējais laiks vienoties par skursteņslaucītāja vizīti.