Rīgā +16 °C
Trešdiena, 25. septembris
Rauls, Rodrigo

Nerealizēja breikbumbas

Ar trim sitieniem tīklā pēc kārtas Ernests Gulbis Štutgartes ATP turnīra astotdaļfinālā piedzīvoja trešo zaudējumu pēc kārtas spēlēs ar Vācijas tenisistu Tomiju Hāsu - 0:6, 6:3, 4:6. Vēl šī gada sākumā Gulbja bilance pret pieredzējušo vācieti bija trīs uzvaras un viens zaudējums, bet nu tā ir 3-4.

Mača pirmais sets latvietim pret turnīra pirmo raketi izvērtās katastrofāls. Nieka 21 minūtē netika uzvarēts neviens geims, turklāt mačs tika sākts ar zaudētu geimu pie savas serves, neuzvarot nevienu pašu izspēli. Par laimi, pirmajā setā Gulbis, šķiet, iztērēja savu dubultkļūdu normu un mača turpinājumā ar to grēkoja krietni retāk.

Otrajā setā Gulbis, rezultātam esot 2:2, ieguva dubulto breikbumbas iespēju, taču neviena no tām netika izmantota. Astotajā geimā gan Vācijas pirmais numurs izrādīja latvietim lielu labvēlību, trīsreiz pēc kārtas bumbiņu izsitot autā, un jau nākamajā geimā Ernests pie savas serves pielika punktu mača otrajam nogrieznim - 6:3.

Trešā seta sākumā Hāss pie savas serves nonāca kutelīgā situācijā 0:30, taču vācietis no sarežģītās situācijas izspruka cauri sveikā. Arī Latvijas labākajam tenisistam nācās tikt galā ar līdzīgu situāciju, kad viņš atspēlējās no 15:30. Izšķirošs bija seta desmitais geims pie Gulbja serves. Tajā latvietis vienīgo punktu guva ar neatvairāmu servi, kam sekoja trīs sitieni tīklā pēc kārtas un izstāšanās no turnīra.

Šogad Latvijas un Vācijas pirmie numuri spēlējuši jau četras reizes. Gada sākumā uz cietā seguma panākumu svinēja Gulbis, bet vēlāk trijos turnīros Vācijā trīsreiz pārāks bija Hāss: divreiz uz māla un vienreiz - uz zāles seguma.

Štutgartē Ernests nopelnīja 20 reitinga punktus un 7100 eiro.