» VL-TB/LNNK frakcija bija vienīgā, kas balsoja pret ministru, jo uzskatīja, ka Vienotībai jāuzņemas politiskā atbildība par šo nozari. A. Matīss pēc sēdes teica, ka apsver iespēju pieņemt piedāvājumu iestāties Vienotībā.
Taču jau savā uzrunā E. Cilinskis norādīja, ka runa nav tik daudz par ministra kvalitātēm, cik par Vienotības aizkulišu darbību. «Jūs varat absolūtā paštaisnumā visos grēkos vainot Nacionālo apvienību - tāpat kā citkārt izglītības ministru. Varat turpināt bīdīt aizkulišu lietas satiksmes jomā ar oligarhiem un dažādām interešu grupām. Varat ar Saskaņas centru slepeni kopīgi nostiprināt Gazprom varu Latvijā, varat domāt, ka eiro ieviešana tā aplaimo latviešu tautu, ka visu to kompensē.» Par A. Matīsu balsoja ne tikai Zaļo un Zemnieku savienība (ZZS), bet arī Saskaņas centrs (SC). Jāatgādina, ka Saeimas Tautsaimniecības komisijas deputāti vienojās grozīt Enerģētikas likumu, lai atliktu gāzes tirgus liberalizāciju, kas paredzēta no 2014. gada aprīļa. Izmaiņas likumā tiek gatavotas, apejot valdību, ar ko var skaidrot ekonomikas ministra Daniela Pavļuta (RP) neizpratni. Eiropas Parlamenta deputāts Roberts Zīle (VL-TB/LNNK) aģentūrai LETA norādījis, ka ar šiem grozījumiem var nodarīt kaitējumu Latvijas ekonomikas konkurētspējai, «kā arī veicināt politisko atkarību no Krievijas». SC frakcijas vadītājs Jānis Urbanovičs Dienai sacīja, ka E. Cilinska vietā viņš arī tā runātu, bet iemesls esot vienkāršs. «Kāpēc mums piespēlēt tiem, kas apsaukājas un sirgst ar dažādām fobijām,» teica SC pārstāvis.
Premjers V. Dombrovskis pēc Saeimas sēdes ilgāku laiku pavadīja sarunā ar Visu Latvijai!-TB/LNNK līdzpriekšsēdētāju Raivi Dzintaru. Pēc tikšanās abas amatpersonas solīja meklēt veidus, kā sadarbību turpināt. Nacionālā apvienība neplāno atsaukt ministrus no valdības, bet «koalīcija funkcijas pilda daļēji, un tas nevar palikt bez sekām», teica R. Dzintars. Ceturtdienas vakarā arī Reformu partija izteica šaubas, vai šādā situācijā balsojums par ministru būtu vēlams, pēc tam saņemot uzaicinājumu uz garāku sarunu ar premjeru un citiem Vienotības līderiem. Neoficiāli zināms, ka valdošās partijas pārstāvji dažās RP vēlmēs ir ieklausījušies, piemēram, solot veikt kāda valsts sekretāra rotāciju, ar ko RP ministram nav tik viegli sastrādāties.
Vienotības frakcijas vadītājs Dzintars Zaķis, kurš Vienotības vārdā īsteno atbildību par Satiksmes ministriju, Dienai teica, ka nesaprot, ko E. Cilinskis ar uzstāšanos sēdē domājis, «un neuzskatu par vajadzīgu uz to atbildēt». ZZS un SC atbalstu Dz. Zaķis skaidroja tikai ar opozīcijas vēlmi šādi pastiprināt pretrunas koalīcijā. To, ka grozījumi Enerģētikas likumā ir nonākuši Saeimas komisijas darba kārtībā, apejot valdību, Dz. Zaķis skaidroja ar komisijā sākto diskusiju par enerģētikas politiku, pieļaujot, ka šādi var paātrināt šī jautājuma izvērtēšanu. «Mums noteikti ir nepieciešama divpusēja saruna ar Nacionālo apvienību, lai saprastu, kas ir tā kurpe, kas spiež,» teica Dz. Zaķis. Lūgts nosaukt šos iemeslus, VL-TB/LNNK līdzpriekšsēdētājs Gaidis Bērziņš, piemēram, minēja, ka premjers solījis jau februārī iesaistīt Nacionālo apvienību sarunās par nākamā gada budžeta prioritātēm, bet tas nav noticis.
Par Satiksmes ministrijas parlamentāro sekretāru ir aicināts neatkarīgais deputāts Viktors Valainis, bet valsts sekretāra pienākumus uz laiku pildīs valsts sekretāra vietniece Džineta Innusa, kura nav piekritusi pastāvīgi ieņemt šo amatu, tāpēc uz to tiks izsludināts konkurss. A. Matīss pēc apstiprināšanas kā savu pirmo prioritāti nosauca ceļu sakārtošanu.