Kad 2013. gada sākumā Saeima grozīja Pašvaldību likumu, ierosinājums publiskot sēžu audioierakstus tika sagatavots pēc Lielo pilsētu asociācijas iniciatīvas. Tās izpilddirektors Māris Kučinskis, kurš tagad ir Saeimas Valsts pārvaldes un pašvaldības komisijas deputāts, Dienai sacīja, ka deputātus joprojām nepārliecina atrunas, ka pašvaldībām nav tādas naudas, lai nodrošinātu sēžu audioierakstu ievietošanu mājaslapā. Taču kompromisam komisija piekritusi, lai izpētītu problēmas, uz kurām norāda VARAM. Tā, atsaucoties uz Datu aizsardzības inspekciju, vērsa politiķu uzmanību uz to, ka audioierakstos nedrīkstētu parādīties sensitīvi dati, piemēram, personu kodi vai dzīvesvietu adreses. Lai ierakstus atbilstoši datu aizsardzības likuma prasībām kvalitatīvi sagatavotu, ir nepieciešami resursi.
Valsts pārvaldes un pašvaldības komisijas deputāti gan atgādināja, ka domes sēdes ir atklātas un audioieraksts ir tās atspoguļojums. M. Kučinskis arī uzsvēra, ka tagad šo jautājumu mantojumā saņems 12. Saeima un varot tikai cerēt, ka jaunā VARAM vadība neattapsies pēdējā brīdī, kā tas bija šoreiz. Vairākos novados, piemēram, Ķekavā, Tukumā, Pāvilostā, Ikšķilē, kā arī lielajās pilsētās sēdes jau tiek ierakstītas. Pirms dažām nedēļām sazinoties ar vairākiem novadiem, izskanēja arī neapmierinātība ar nosacījumu maiņu pēc tam, kad pašvaldība jau veikusi ieguldījumus šīs prasības izpildei. Viņu vidū bija arī Krustpils novada domes priekšsēdētājs Gundars Kalve (VL!-TB/LNNK). Viņš pastāstīja, ka novada dome ir nopirkusi iekārtu par 2600 eiro, kā arī licenci, kas gadā maksā 363 eiro. Trīs darbinieki ir speciāli apmācīti veikt audioierakstus. Vairākas pašvaldības jau bija noslēgušas arī līgumus ar pakalpojumu sniedzēju. Tie, kuru domes sēdes jau var skatīties vai klausīties ikviens, kā problēmu minēja nevis naudas trūkumu, bet to, ka deputātiem ir tieksme izpausties lielākas auditorijas priekšā un tad sēdes ieilgst. Taču esot arī virkne ieguvumu - domes darba atklātība, informācijas pieejamība vēlētājiem, kā arī deputātu lielāka atbildība par lēmumu pieņemšanu.
Novadu apvienības vadītājs un Auces novada priekšsēdētājs Gints Kaminskis (ZZS) atzina, ka jau maija beigās Latvijas Pašvaldību savienības kongresā izskanēja mājieni no ministrijas, ka normas spēkā stāšanos varētu pārcelt. Auces novada priekšsēdis uzskata, ka audioieraksti neko nedotu. Tādā gadījumā ir jābūt videoierakstiem un jāiegādājas kvalitatīvāka tehnika, lai var rīkot arī videokonferences. Viņš atzinīgi izteicās par termiņa pārcelšanu, jo pēc gada jau būšot pieejamas modernākas iekārtas. Tad arī būšot labāk redzams, kā veicas tām pašvaldībām, kuras būs sēžu ierakstīšanu ieviesušas.