Tāpēc neizbrīna, ka abi bija galvenie pretendenti cīņā par Latvijas populārākā sportista godu. Aktīvāki balsotāji bija Jonasa fani, taču pasaulē atpazīstamākais Latvijas sportists patlaban laikam jau ir Porziņģis. 2015. gada raibo nomināciju kaleidoskops Dienas sporta nodaļas skatījumā.
Zvaigzne. Latvijas 20 gadu vecā basketbolista Kristapa Porziņģa izvēlēšanu draftā vasarā ar ūjināšanu uztvēra Ņujorkas Knicks fani. Pārsteidzoši labais sniegums NBA debijas sezonā padarījis Porziņģi par vienu no visvairāk slavētajiem spēlētājiem līgā.
Karaļi. Bobslejā un skeletonā Latvija apliecina lielvalsts statusu. Skeletonists Martins Dukurs uzvar pasaules un Eiropas čempionātā, kā arī Pasaules kausa (PK) izcīņas kopvērtējumā. Tomass Dukurs PK kopvērtējumā ir otrais, savukārt PČ un EČ - trešais. Bobslejista Oskara Melbārža ekipāžas ir nepārspētas PK kopvērtējumā. No EČ Melbārdis ar stūmējiem atved zelta un sudraba, no PČ - sudraba un bronzas medaļas.
Sudrabs. Astoņpadsmit gadu vecumā talantīgais motokrosists Pauls Jonass kļūst par pasaules vicečempionu MX2 klasē.
Bronza. Patīkamus pārsteigumus pirmsolimpiskajā sezonā sarūpēja vieglatlētikas daudzcīņniece Laura Ikauniece-Admidiņa un svarcēlājs Artūrs Plēsnieks. Abi no pasaules čempionāta mājās atveda bronzas medaļas.
Trīs vīru spēks. Latvijas hokeja izlases līderi - vārtsargs Edgars Masaļskis, uzbrucēji Kaspars Daugaviņš un Lauris Dārziņš ar lielisku sniegumu palīdz saglabāt vietu PČ hokeja augstākajā grupā.
Ieraksts vēsturē. Mārtiņš Pļaviņš un Haralds Regža savā pirmajā kopīgajā turnīrā Baku kļūst par pirmajiem Eiropas spēļu čempioniem pludmales volejbolā.
Atbalsts. Latvijas līdzjutēju iespējām nav robežu. Pirms NHL Zvaigžņu spēles «balsošanas mašīna» par Zemgu Girgensonu iedarbojās ar tik lielu jaudu, ka Latvijas uzbrucējs pārliecinoši saņēma visvairāk balsu.
Izbīlis. Eiropas basketbola čempionātā Rīgā vīriešu valstsvienība izšķirošajā grupas spēlē pret Igauniju sākumā nokļūst 0:11 iedzinēju lomā.
Neapdomība. Pasaules hokeja čempionātā Prāgā aizsargs Kristaps Sotnieks pamatlaika pēdējās sekundēs izdara pārdrošu metienu pretinieku zonā, pēc kura aci pret aci ar vārtsargu Edgaru Masaļski nokļūst Francijas uzbrucējs. Par laimi, Masaļskis dueli uzvar, un Latvija saglabā vietu hokeja elitē.
Gaidīšana. Līdz gada nogalei tā arī nav paziņots, kura valsts rīkos vīriešu basketbola olimpiskās kvalifikācijas turnīru un vai Latvijas izlase tajā varēs startēt.
Pauze. Latvijas Hokeja federācijas (LHF) valde, precīzāk, tās prezidents Kirovs Lipmans, kavējas ar valstsvienības galvenā trenera nosaukšanu. Jūnijā netika pagarināts līgums ar Aleksandru Beļavski. Decembra nogalē izlasei joprojām nav trenera, bet 2016. gadā paredzēti divi atbildīgi turnīri - pasaules čempionāts maijā Maskavā un pirmsolimpiskās kvalifikācijas turnīrs septembrī Rīgā.
Uzpūtība. Manuels Čara pirms cīņas atsakās paspiest roku Mairim Briedim un dienu vēlāk tiek nokautēts Kadirova priekšā.
Atgriešanās. Anastasija Sevastova pēc divu gadu prombūtnes atgriežas profesionālajā tenisā un pretendē uz vietu ranga simtniekā.
Atbruņots. Eiropas čempionātā biatlonā Otepē Igaunijā viens no favorītiem Andrejs Rastorgujevs vairāku simtu Latvijas fanu klātbūtnē kritienā salauž šautenes laidi un tiek noņemts no trases klasikā. Palicis bez ierastās šautenes un mokoties ar veselības ligām, Otepē sportists piedzīvo fiasko arī pārējās disciplīnās. Visā sezonā kopumā nestabilas šaušanas dēļ paliek nepadarīta darba sajūta.
Īsā ēra. VEF Rīga pēc atgriešanās Latvijas čempionu tronī galvenā trenera amatā ieceļ spāni Karlosu Fradi, taču pēc neveiksmīgā sezonas sākuma viņu atbrīvo jau decembrī.
Vilšanās. Pasaules kamaniņu braukšanas čempionātā Siguldā mājinieki paliek bez godalgām.
Diaspora. Krievijas pilsētā Ņižņijnovgorodā basketbolu spodrina treneri Ainars Bagatskis, Artūrs Štālbergs un Oskars Ernšteins, kā arī centrs Kaspars Bērziņš, bet par hokeja uzplaukumu rūpējas treneri Pēteris Skudra, Ģirts Ankipāns un uzbrucējs Kaspars Daugaviņš.
Atvadas. Māris Verpakovskis kā FK Liepāja prezidents nodrošina komandai spēcīgu sastāvu, kas triumfē Latvijas čempionātā. Sezonas pēdējā mačā pirmoreiz sezonā un pēdējoreiz karjerā laukumā dodas arī Latvijas futbola leģenda.
Pieteikums. Aļona Ostapenko pirmajā sezonā starp pieaugušajiem ielaužas ranga simtniekā.
Trešais musketieris. Skujiņš pēc sekmīgas Ziemeļamerikas tūres paraksta līgumu ar pasaules tūres komandu, pievienojoties velosporta elitē Saramotinam un Smukulim.
Centimetri. Latvijas rekordistei Madarai Palameikai Pekinā pietrūkst četru centimetru līdz dalībai šķēpa mešanas finālsacensībās.
Jubilārs. Oktobrī 50 gadu jubileju svinēja Latvijas bobsleja izlases galvenais treneris Sandis Prūsis.
Potīte. Latvijas sieviešu basketbola valstsvienības līdere Anete Jēkabsone-Žogota, atstājot laukumu, gūst savainojumu uz neprofesionāli uzliktas grīdas Eiropas čempionātā.
Brāļi. Pirmo reizi Pasaules kausa kopvērtējumā ekipāžu konkurencē pie godalgām tiek kamaniņu braucēji Andris un Juris Šici.
Kāzas. Kamaniņu braucēja Elīza Tīruma maijā iestūrēja laulības ostā ar Robertu Cauci, kura tēvs Indulis ir zināms kā riteņbraukšanas sacensību komentētājs. Kamanas tagad stūrē Elīza Cauce.
Tēvi. Trīs Latvijas vadošie sportisti sagaidīja jaundzimušos. Eiropas čempions pludmales volejbolā Aleksandrs Samoilovs maijā kļuva par tēvu Adriānam, pasaules čempionāta bronzas medaļnieks svarcelšanā Artūrs Plēsnieks novembrī - Valdim un Latvijas hokeja izlases uzbrukuma līderis Lauris Dārziņš decembrī - Hannai.
Absolventi. Latvijas Sporta pedagoģijas (LSPA) akadēmijā jūnijā augstāko izglītību ieguva olimpisko spēļu dalībnieki vieglatlēte Līna Mūze (2012.), svarcēlājs Viktors Ščerbatihs (1996., 2000., 2004., 2008.), kalnu slēpotājs Kristaps Zvejnieks (2012. un 2014.), hokejists Aleksandrs Macijevskis (2002. un 2006.) un burātāja Vita Matīse (2000. un 2004.).
Viesi. Euro 2016 kvalifikācijas ietvaros Rīgā ierodas Nīderlandes futbola izlase, kas iepriekšējā gadā Pasaules kausā izcīnīja bronzas godalgas. Titulētie viesi mājup aizbrauc ar uzvaru.
Debija. Jānis Ikaunieks kļūst par pirmo Latvijas futbolistu kopš neatkarības atgūšanas, kurš spēlē Francijas augstākajā līgā. Metz sastāvā pussargs aizvada pāris maču, taču komanda izkrīt līgu zemāk.
Rīcība. Dažādiem paņēmieniem tiek apturēta sērga ietekmēt sporta spēļu rezultātus nesportiskā veidā. No futbola virslīgas čempionāta izslēdz FB Gulbene, gada beigās veic labojumus likumdošanā, paredzot bargākus sodus par šādu krāpniecību.
Rekordistes. Angelīna Kučvaļska 16 gadu vecumā debitē Eiropas čempionātā ar 7. vietu, pasaules čempionātā ieņem 16. vietu, novembrī kļūst par pirmo Latvijas daiļslidotāju ISU Grand Prix posmā, bet Latvijas rekordus pārspēj vēl jaunākā Diāna Ņikitina, kura vecuma dēļ vēl nedrīkst startēt pieaugušo konkurencē.
Sērija. Latvijas futbola izlase pirmoreiz pastāvēšanas vēsturē pabeidz kvalifikācijas ciklu bez uzvaras. Tiesa, arī zaudējumu mazāk, nekā ierasts, piecu neizšķirtu dēļ. Vilšanās par pēdējo maču Rīgā pret Kazahstānu, kam zaudēts ar 0:1.
Reabilitēšanās. Kaspars Stupelis kļūst par pasaules čempionu motokrosā ar blakusvāģiem jau trešoreiz. Pēc pirmajiem diviem triumfiem gan bija jāgaida vienpadsmit gadu, kuru laikā nācās pierast pie iesaukas «mūžīgi otrais».
Piebremzēšana. Reinis Nitišs nespēj atkārtot paša iespēto debijas sezonā 2014. gadā pasaules čempionātā rallijkrosā, kurā pirmgadnieks kopvērtējumā izcīnīja trešo vietu. Otrajā gadā jēkabpilieti vajā tehniskas dabas neveiksmes, kas noved pie kļūdām riska dēļ un tikai septītās vietas kopvērtējumā. Jānis Baumanis ieguva Eiropas titulu otrajā prestižākajā Super1600 klasē.
Lidotājs. Vārtsarga Andra Vaņina lieliskais sniegums palīdz viņa klubam Sion iekļūt UEFA Eiropas līgas izslēgšanas spēlēs, aiz sevis atstājot titulēto Liverpool.
Iekļaušanās. Ronalds Ķēniņš negaidīti tiek izsaukts uz NHL un vēl lielākā mērā negaidīti labi iekļaujas Vankūveras Canucks rindās. Pirmajās 14 spēlēs pasaules spēcīgākajā līgā debitants gūst desmit rezultativitātes punktu - gandrīz tikpat, cik 36 mačos līmeni zemāk (AHL, 12 punkti).
Kvartets. Latvijas biatlona «lieliskais četrinieks» atgriežas pie darba pašu mājās. Vitālijs Urbanovičs kļūst par Latvijas izlases galveno treneri, kāda nav bijis kopš Vankūveras olimpiskajām spēlēm, treneru korpusā strādā arī Ilmārs Bricis un Jēkabs Nākums. Oļegs Maļuhins trenē jaunos biatlonistus.
Šķiršanās. Tituliem bagātā cīkstone Anastasija Sevastova pārtrauc sadarbību ar savu ilggadējo treneri Sergeju Kursīti, ar kuru izcīnīti visi spožākie panākumi. Paliekot bez trenera, pasliktinās rezultāti.
Pie grandiem. Latvijas basketbola jaunos talantus šovasar noskatīja Spānijas superklubi. Rodions Kurucs no VEF Rīga sistēmas nokļuva slavenajā Barcelona, bet valmierieti Anriju Mišku nolūkoja tā principiālais konkurents Madrides Real, kas ir pašreizējais Eirolīgas čempions.