Vairāk nekā stundu garās uzstāšanās galvenais uzsvars bija uz to, ka Krievijas ekonomika, par spīti tam, ka turpinās globālā krīze, varonīgi ķepurojas, vēl vairāk - 2009. gadā pat novērots rūpnieciskās ražošanas pieaugums par 1,2%.
Galvenais panākums, pēc V. Putina domām, bijusi Krievijas spēja pašai saviem spēkiem tikt galā ar grūtībām laikā, kad «citas valstis bija spiestas vērsties pēc palīdzības pie starptautiskajām finanšu institūcijām».
Demogrāfiskā situācija Krievijā esot «labāka nekā citās valstīs», bet pensionāru, kuri dzīvo zem nabadzības sliekšņa, «tikpat kā vairs nav palicis».
Savukārt laikraksts Ņezavisimaja gazeta, vērtējot Krievijas prezidenta runu, uzsvēris, ka Krievijas parlamenta bezzobainība un apātija pēc šīs slavinošās runas pierādījusi šīs demokrātijas institūcijas bezspēcību: «Putins apgalvo, ka ekonomiskā lejupslīde beigusies, kad beigsies politiskā lejuslīde?»
Bezdarbs mazinājies
V. Putins īpaši atzīmēja, ka Krievijai izdevies saglabāt ne vien zemu budžeta deficītu, bet arī zemu valsts parādu. Esot iztikts bez budžeta izdevumu cirpšanas, lai gan valsts ieņēmumi, salīdzinot ar pirmskrīzes laiku, samazinājās gandrīz trīskārši.
Valdība esot nolēmusi palielināt sociālās izmaksas - pirmām kārtām pensijās un pabalstos. Valsts rezerves, kas iekrātas iepriekšējos gados, ļāvušas dzēst Krievijas uzņēmumu parādus ārvalstu kreditoriem un izvairīties no to pārdošanas «pa lēto».
Kā valdības sasniegumu Krievijas prezidents minēja arī bezdarba līmeņa samazināšanu no 2009. gada februāra līdz 2010. gada martam.
Pēdējie Federālā statistikas dienesta dati gan liecina par kārtējo bezdarba līmeņa pieaugumu - tas kopš 2009. gada novembra palielinājies gandrīz par procentu mēnesī.
Turpinās savu kursu
To nebija palaiduši garām arī opozīcijas deputāti. Tomēr viņu kritika bija veltīta atsevišķiem ministriem, nevis visai valdībai kopumā un vēl jo vairāk premjeram. Komunistu līderis Genadijs Zjuganovs lika noprast, ka nākotnē var tik apspriests jautājums par neuzticības izteikšanu valdībai, tomēr emocionālo runu beidza ar prasību pēc «sociālistiskas industrializācijas». Liberāldemokrātu līderis Vladimirs Žirinovskis izpaudās ar kritiku Maskavas mēram Jurijam Lužkovam, nosaucot galvaspilsētu par korupcijas perēkli. Uz to V. Putins atbildēja, ka «Maskavu mēs tagad neapspriežam».
Uzstāšanās noslēgumā V. Putins ļāva noprast, ka nekādas izmaiņas valdības sastāvā nenotikšot. Premjerministrs paziņoja, ka arī 2011. gada valsts budžets tiks veidots, ņemot vērā naftas cenas.