Tikai seši bērni Līkumos dzīvo jau vairākus gadus un drīz sasniegs pilngadību - viņiem vieta ģimeniskā vidē neesot atradusies, jo šiem jauniešiem esot vērā ņemamas uzvedības problēmas.
Visbiežāk adoptēti tiek paši mazākie, un viņiem Līkumi esot īslaicīgas mājas, lielākajai daļai - tāds kā skrejceļš lidojumam uz ārzemēm, jo tieši tur nonākot vairākums Līkumu audzēkņu. «Adoptētāji, kuri pie mums brauc no citām valstīm, it sevišķi tās viesprogrammu grupas, skatās bērnus no četru līdz 14 gadu vecumam. Vidēji gadā uz ASV no mūsu bērnunama tiek adoptēti pieci seši bērni. Pašlaik diviem bērniem ir pirmsadopcijas laiks uz Franciju, amerikāņi noskatījuši vēl vienu zēnu,» atklāj J. Boķis un neslēpj, ka arī viņam dažos gadījumos radušās šaubas, vai pārcelšanās uz ārzemēm pie konkrētiem adoptētājiem ir bērnu interesēs: «Pirms diviem gadiem ieradās ģimene, kurai ASV jau bija 18 pieņemtu bērnu, taču mans noraidošais viedoklis netika ņemts vērā, jo tiesā es pēc likuma bērniem skaitos trešā persona. Noteicošais bija, ko saka sociālais dienests un bāriņtiesa, lai gan arī skolas rakstīja vēstules, norādot uz adoptētāju šaubīgajiem motīviem.»
Par spīti tam, konkrētajai amerikāņu ģimenei Latvijas iestādes izdeva adopcijā sešus vietējos bērnus un ļāva nomainīt viņiem identitāti. «Kā viņiem tagad iet, es nezinu. Ir gan adoptētāji, kuri vēlāk atsūta bērnu bildes,» saka J. Boķis un rāda fotogrāmatu, ko kā sava veida atskaiti atsūtījusi kāda amerikāniete, kura no Līkumiem adoptējusi apmēram deviņus un desmit gadu vecu māsu un brāli. Nobildētas abu bērnu istabas, viņiem pasniegtās dāvanas, brīži no ģimenes svinībām un izbraucieniem. Visās bildēs bērni plati smaida, un J. Boķis zina teikt, ka viņi jau raiti runājot angliski.
Tomēr Līkumu direktors atzīst, ka viņam bieži esot aizdomas, vai bērnus štatos neizkalpina kā reliģijas sludinātājus: «Esmu amerikāņu ģimenēm jautājis, kā viņi tiek pie informācijas par adoptējamiem bērniem, un viņi atzinuši, ka tas viss notiek ar reliģisko organizāciju starpniecību. Negribu neko sliktu teikt par sektām, esmu tālu no tā visa. Lemj tie, kuri ir virs manis, es atbildu par bērnu tikai, kamēr viņš ir šajā iestādē.»