Tokija atkarojusi pasaulē dārgākās pilsētas pozīciju, ko pagājušajā gadā spēcīgās valūtas dēļ tai laupīja Šveices ziemeļu pilsēta Cīrihe. Šogad Cīrihe, pateicoties valdības kontrolētajam valūtas maiņas kursam, nokritusi līdz septītajai pozīcijai.
Par otru dārgāko atzīta Osaka (Japāna), kam seko Sidneja (Austrālija), Oslo (Norvēģija) un Melburna (Austrālija). 11 no 20 pasaulē dārgākajām pilsētām meklējamas Āzijā un Austrālijā, astoņas - Eiropā, bet viena - Dienvidāfrikā, iezīmējot dzīves dārdzības pazemināšanos Eiropā. Pirms desmit gadiem pirmajā divdesmitniekā ietilpa desmit Eiropas pilsētas.
«Dzīvošana Eiropā kļuvusi relatīvi lētāka, pateicoties ekonomikas diktētajiem taupības pasākumiem un bailēm par valūtu,» izdevumam International Business Times skaidroja topa veidošanā iesaistītais Džons Kopisteks.
Viņš norādīja uz strauji augošo dārdzības līmeņa paaugstināšanos Austrālijā. «Pirms desmit gadiem 50 dārgāko pilsētu vidū nebija nevienas Austrālijas pilsētas, un nekur citur nav novērots tik straujš kāpums.»
Kā viens no lielākajiem pārsteigumiem topā ir Venecuēlas pilsēta Karakasa, kas gada laikā pakāpusies par 25 vietām. Inflācijas līmenis valstī sasniedza gandrīz 20% atzīmi, turklāt dārdzības paaugstināšanos sekmēja arī noteiktais valūtas maiņas kurss pret ASV dolāru. Lai gan saraksta pirmajā divdesmitniekā nav nevienas Ziemeļamerikas pilsētas, visaugstāk ierindojusies Kanādas pilsēta Vankūvera, kas ieņem 21. vietu.
Saraksta otrā galā - pasaules lētāko pilsētu vidū - ir Karāči (Pakistāna), Mumbaja (Indija), Ņūdeli (Indija), Katmandu (Nepāla), Alžīra (Alžīrija) un Bukareste (Rumānija).
EIU pētījumā aplūkojusi 131 pilsētu, salīdzinot tajās cenas dažādu grupu produktiem un pakalpojumiem: ēdieniem, dzērieniem, komunālajiem pakalpojumiem un izglītības izmaksām.