100. vidusskolu paredzēts pievienot Rīgas 45. vidusskolai, par kuras filiāli kļūs pašreizējā skolas ēka. Komercģimnāzijas izglītības programmas īstenošanu nodos Rīgas 2. un 3. ģimnāzijai, kas ir gatavas uzņemt arī mācību iestādes audzēkņus un pedagogus.
Pret šo skolu slēgšanu iestājās opozīcijas partijas, skaidrojot, ka abas ir unikālas savā programmā. «Mēs publiskajā telpā runājam par uzņēmējdarbības veicināšanu, tērējam Eiropas Savienības naudu šā mērķa labad, bet tagad likvidējam vienu no skolām, kas visplašāk šādu mācību programmu izvērš,» iebilda deputāts Elmārs Vēbers (JL). Viņu papildināja komercģimnāzijas skolēnu pašpārvaldes priekšsēdētājs Kaspars Buls, lūdzot deputātus aizdomāties, ka šī ir pirmā mācību iestāde Latvijā, kas sāka izplatīt komerczinības: «Tā ir kā simbols komercdarbībai, kas ir jāpatur.» Pēc viņa domām, skolas programmas sadalīšana starp divām citām ģimnāzijām nozīmēs tās zaudēšanu.
Izglītības, kultūras un sporta komitejas priekšsēdētāja Eiženija Aldermane (LPP/LC) pretī lika skaitļus. Komercģimnāzijā šobrīd mācoties tikai 158 audzēkņi, bet 7. un 8. klasē nav neviena, kas tās uzturēšanu padara neizdevīgu. Atšķirībā no citām sarakstā esošajām mācību iestādēm, kas vēl mēģināja samazināt savus administratīvos izdevumus, «100. vidusskolas gluži tāpat kā komercģimnācijas vadība pēc pieciem mēnešiem atnāca pie mums bez savas idejas, vienīgais bija emocijas».
Deputāti otrdien nolēma arī apvienot Rīgas 7. internātpamatskolu un Rīgas Lastādijas internātvidusskolu, veidojot jaunu izglītības iestādi - Lastādijas internātpamatskolu, kā arī Rīgas 16.vidusskolu pievienot 63.vidusskolai, apvienojot administrācijas un paliekot esošajās ēkās.