Rīgā +23 °C
Otrdiena, 24. septembris
Agris, Agrita

Varoņdarbiem nav gatavi

Trešo smago zaudējumu pēc kārtas trešdien piedzīvoja VEF Rīga basketbolisti, kuri ULEB Eiropas kausa priekšsacīkšu ceturtās kārtas spēlē savā laukumā ar 68:86 atzina Kazaņas Unics pārākumu. Pēdējo spēļu bilance vēl nav katastrofa, taču pagaidām nerodas pārliecība, ka Latvijas čempionvienības treneri sāk uztaustīt pavedienu, kas ļautu atkārtot pagājušās sezonas sasniegumus.

Unics komanda spēles gaitā atgādināja daudzgalvu pūķi, kuram, nocērtot vienu galvu, vietā izauga trīs citas. Sabalansētais pretinieku sastāvs izrādījās pārāk ciets rieksts Latvijas čempionvienībai, jo katrā pozīcijā Unics augsta līmeņa basketbolistam aizstājējs bija ne mazākas kvalitātes spēlētājs. Itālieša Andrea Trinkjēri rīcībā ir astoņi Eiropā sevi jau visaugstākajā līmenī pierādījuši, pieredzējuši leģionāri, kuri uzskatāmi parādīja, kāpēc Kazaņas Unics ir viens no Eiropas kausa galvenajiem favorītiem, bet VEF Rīga vēl būs jāpacīnās ne tikai par iekļūšanu izslēgšanas turnīrā, bet arī par priekšsacīkšu barjeras pārvarēšanu.

Spēles gaitā gan netrūka periodu, kuros komandas laukumā cīnījās kā līdzīgs ar līdzīgu, taču Unics to spēja darīt bez ievērojamiem kritumiem, kamēr rīdziniekiem katra līdera atpūtas minūtes maksāja ar zaudētām epizodēm. Rezultāta ziņā izšķirošs izrādījās neveiksmīgais otrā puslaika sākums. Pirms lielā pārtraukuma šķita, ka vefieši ir noķēruši ritmu uzbrukumā, spējot pietuvoties līdz pat trīs punktu atstatumam (37:40), bet cerības sabruka kā kāršu namiņš pēc viesu 10:0 izrāviena.

Trešā ceturkšņa vidū gan vēl radās iespēja sarūpēt intrigu pēc tam, kad īsā laika posmā divreiz no tālienes trāpīja Tomass Delininkaitis, vairākkārt veiksmīgi nospēlēja Artūrs Strēlnieks, taču pēc tam tas pats Strēlnieks un Kristaps Janičenoks svarīgā brīdī netrāpīja brīvus tālmetienus. Spēles izskaņā Unics basketbolisti vefiešiem iespējas vairs nedeva.

Rīdziniekiem Eiropas kausā un Vienotajā līgā tas bija jau trešais ap divdesmit punktu zaudējums pēc kārtas. Tas, protams, ir ļoti nepatīkami, lai gan jāapzinās, ka šajās spēlēs pretī stājās ambīcijās un to realizēšanas iespējās daudzas galvas tiesu pārākas komandas. Joprojām īsti nepārliecina Latvijas čempionvienības sapratne laukumā. Jūtams, ka vefiešu jaunais modelis īsti vēl nav atradis to kopējo ceļu, kuram šosezon jāved uz panākumiem. Problēmu atrisināšanu gan nevajadzētu pārlieku ievilkt garumā, lai neizveidotos situācija, ka Eiropas kausa sezonas glābšanai jau būs nepieciešami varoņdarbi.

Nākamajā spēlē sestdien VEF Rīga Vienotās līgas turnīrā izbraukumā spēlēs pret Ļubercu Triumf, bet Eiropas kauss latviešiem turpināsies 13. novembrī, kad Turcijā gaidāma tikšanās ar savu pagājušās sezonas līderi Ērlu Roulendu un viņa pārstāvēto Banvit.