Šo ieceri neatbalsta Latvijas Akustiķu apvienība. Ik pa trim decibeliem «skaņas enerģija pieaug uz pusi», tomēr cilvēks troksni uztver kā divkārt skaļu, ja tas palielinās par 10 decibeliem, skaidro apvienības pārstāvis Jānis Dundurs. Troksnis padara nervozu un kopumā ietekmē organismu, un, lai gan šajā gadījumā par nozīmīgu ietekmi uz cilvēku veselību runāt nevar, tomēr apvienība vēlētos, lai «normatīvi būtu stingrāki», norāda J. Dundurs. Viņš piebilst, ka Eiropas vadlīnijās ieteikts troksni samazināt, bet to var izdarīt tikai, ieviešot stingrākas prasības, nevis tās mīkstinot, kā arī īstenojot pasākumus problēmas risināšanai. VARAM noteikumu projekta anotācijā minēts, ka kopumā situācija netiks pasliktināta, jo «tiek saglabāti nemainīgi trokšņa robežlielumi ēku telpās un papildus tiek ieviests jauns trokšņa rādītājs (attiecīgi arī tā robežlielums), kas ļauj operatīvāk novērtēt troksni». Turklāt pašvaldībām ir tiesības noteikt zemākus vides trokšņa robežlielumus nekā noteikumos, norāda VARAM pārstāve Kristīne Barševska.
Veselības inspekcijas dati liecina, ka arvien vairāk iedzīvotāju sūdzas par troksni. 2012. gadā saņemtas 74 sūdzības, no kurām 15 atzītas par pamatotām. Rezultātā veikti pasākumi situācijas uzlabošanai. Visbiežāk cilvēkiem problēmas rada dzīvojamo māju liftu, siltummezglu, ventilācijas un kondicionēšanas sistēmu, ražošanas iekārtu, autotransporta, vilcienu un gaisa kuģu radītais troksnis.
Visakūtākā šī problēma ir Rīgā un tās tuvumā - savulaik atzīts, ka liela daļa cilvēku šeit dzīvo zonās, kur trokšņu robežlielums ir pārsniegts - 249 855 iedzīvotāji dzīvo vietās, kur trokšņa līmenis ir 50-54 decibeli, bet 211 000 iedzīvotāju - zonā ar 45-49 decibelu lielu troksni, liecina Rīgas aglomerācijas trokšņa stratēģiskās kartēšanas rezultātu kopsavilkums. Jāpiebilst, ka trokšņu kartes galvaspilsētā pēdējā laikā nav aktualizētas. Rīgas domes Vides pārvaldes priekšnieks Askolds Kļaviņš nekomentēja Dienas jautājumu par trokšņu robežlīmeņa pārsniegumu apmēru galvaspilsētā, taču piebilda, ka šī problēma tiek risināta, veidojot trokšņu sienas, stādījumus, modernizējot tramvaju satiksmi, mainot logus ēkām un veicot citus pasākumus.