Zirgu kautķermeņi Francijai janvārī piegādāti no Lielbritānijas. Zināms, ka vismaz seši no tiem saturējuši fenilbutazonu. Vismaz puse gaļas pārstrādāta un nonākusi veikalu plauktos, pirms Eiropu pārņēma ziņas par zirga gaļu vairākos pārtikas produktos, kas marķēti kā liellopu gaļas izcelsmes.
Veselības eksperti mierinājuši, ka fenilbutazons nelielā daudzumā nevar kaitēt cilvēku veselībai. «Saprotams, ka ļaudis ir uztraukušies, taču ir svarīgi uzsvērt, ka, pat ja gaļā nelielā daudzumā konstatēts fenilbutazons, ir ļoti minimāls risks, ka tas varētu nodarīt kaitējumu veselībai,» raidsabiedrībai CNN uzsvēra Lielbritānijas valdības padomniece veselības jautājumos Sallija Deivisa.
Britu kompānijas Consumer Intelligence veiktā sabiedriskās domas aptauja parādījusi - katrs ceturtais brits tagad izvairās no apstrādātu gaļas produktu iegādes, katrs piektais - samazinājis uzturā patērētās gaļas daudzumu.
Liellopu gaļu saturošie saldētie produkti izņemti no veikaliem vairākās valstīs, piemēram, Lielbritānijā, Vācijā, Zviedrijā, Francijā, skandāls sasniedzis pat Honkongu.
Francijas prezidents Fransuā Olands nedēļas nogalē pieprasīja obligāti marķēt visus pārstrādātās gaļas produktus, lai «patērētāji zinātu uzturā lietoto produktu, it sevišķi gaļas, izcelsmi», vēstīja The Local. Līdz šim marķējumā norādīts gaļas veids, taču ne tās izcelsmes valsts. F. Olands uzsvēra, ka pārtikas ķēdē trūkst caurskatāmības, tāpēc nepieciešams Eiropas līmenī pārrunāt to, kā novērst šīs nepilnības.