Nokļūt Burgasā ir vienkārši, jo sezonas laikā uz turieni divreiz nedēļā var aizlidot pa tiešo no Rīgas un lidojums ilgst vien divarpus stundu. Mēs braucam nelielā grupā, kas teju pie paša trapa Burgasas lidostā tiek nodota gides Adrianas Obretenovas gādībā – viņas vadībā četrarpus dienās kaut nedaudz iepazīsim šo Bulgārijas daļu.
Pa ceļam uz pilsētu jau esam uzzinājuši ļoti daudz par šīs zemes visnotaļ aizraujošo vēsturi (pie tās vēl atgriezīsimies Varnā), un tad jau ir klāt pirmais apskates objekts – sāls ezeri, kuru pievienotā vērtība ir ārstnieciskās dūņas. Šis ir oficiāls tūrisma objekts, lai gan pirms sānceliņa šosejas malā nekādas norādes uz to nemanām. Kamēr pāri žogam mēģinām saskatīt rožu krāsas ūdeni un izbaudām specifisko dūņu aromātu, gide paskaidro, ka šie ezeri ir ne tikai vieta, kur rūpnieciski tiek iegūta sāls, bet arī brīvdabas spa centrs, kas tūristus piesaista ar savu autentiskumu un iespēju relaksēties.
Blakus slēgtajiem ieejas vārtiem (objekta apskate izmaksā sešas levas jeb apmēram trīs eiro) uz informatīvā stenda var izlasīt informāciju, ka Melnās jūras sārmiem (un dūņām) piemīt ārstnieciska iedarbība – tos lieto ar kustību mehānismu saistīto slimību, ādas čūlu un brūču, varikozu vēnu, saaukstēšanās slimību ārstēšanai un profilaksei: "Ieteicams osteoartrīta, artrīta, tendovaginīta, diska trūces, locītavu izmežģījumu un išiasa ārstēšanai. Sēdēt sārmā vēlams ne ilgāk par 20–30 minūtēm, lai izvairītos no pārāk lielas slodzes uz sirdi."
Diemžēl šoreiz pamēģināt uz savas ādas dūņu ārstniecisko iedarbību nav lemts, taču apkārtne ir tik fotogēniska un kolorīta, ka vēl labu brīdi iemūžinām teju visu pēc kārtas; kadrā vienīgi netrāpās ne flamingi, ne pelikāni, kuri esot pastāvīgi šo ezeru iemītnieki.
Visu rakstu lasiet žurnāla SestDiena 7. - 13. jūnija numurā! Žurnāla saturu gan drukātā, gan digitālā formātā iespējams abonēt mūsu jaunajā mājaslapā ŠEIT!