Līdz ar mākslīgā intelekta (MI) vārda nonākšanu vidusmēra cilvēku ikdienas sarunās aptuveni pirms pusotra gada bija skaidrs, ka tā ieperināšanās mūsu mobilajos pavadoņos – viedtālruņos – ir tikai laika jautājums.
Lai arī agrīno paaudžu valodas modeļi bija diezgan robusti un uzjautrināja vai dzina izmisumā lietotājus ar pirmklasnieka cienīgām kļūdām, bija naivi domāt, ka masīvie MI uzplūdi netiks ekspluatēti pēc pilnas programmas. Tie tomēr ražotājiem solīja pārāk vilinošas iespējas atjaunot pircēju interesi par ierīcēm, kas jau pirms laba laika pārtapušas no kulta lietas par ikviena rīcībā esošu darba un izklaides instrumentu.
MI IENĀK TELEFONOS
Patiesi, ilgi nebija jāgaida. Jau drīz pēc ChatGPT uznāciena arī mobilo ierīču digitālajos veikalos sāka parādīties aizvien vairāk dažādu sīkprogrammu, kurās integrēti MI algoritmi. Diezgan drīz – jau pērnā gada oktobrī – uz skatuves uznāca arī pirmais tālrunis ar iebūvētām MI funkcijām. Tas bija Google Pixel 8. Taču, tā kā Latvijas tirgū amerikāņu zīmola viedtālruņi nav diez ko izplatīti, mums īstā robežlīnija bija janvāra nogalē, kad Samsung laida pārdošanā S24 sēriju. Tajā iestrādāta sadarbībā ar Google veidotā MI funkciju paka Galaxy AI. Marta beigās līdz ar lietotāja saskarnes One UI 6.1 atjauninājumu Galaxy AI nonāca arī jaunākās paaudzes atlokāmajos samsungos, iepriekšējā gada flagmaņu sērijā S23, kā arī S9 sērijas planšetdatoros. Arī Google paplašināja MI pakas pieejamību savos iepriekšējo paaudžu telefonos, un tas būtībā nozīmē, ka līdzīgu funkciju parādīšanās citu zīmolu ierīcēs ir tikai laika jautājums. Citiem vārdiem sakot, pēc dažiem gadiem tās varētu būt pieejamas lielākajai daļai lietotāju.
Te gan nepieciešama maza atkāpe, lai pastāstītu sīkāk par MI un viedtālruņu sadraudzēšanos.
Visu rakstu lasiet žurnāla SestDiena 12. - 18. aprīļa numurā! Žurnāla saturu gan drukātā, gan digitālā formātā iespējams abonēt mūsu jaunajā mājaslapā ŠEIT!