Ja atceries, tas bija piedāvājums, no kura es nevarēju atteikties. Tobrīd biju guvis nopietnu rokas savainojumu, un nebija zināms, vai es hokeju vēl varēšu spēlēt. Tā bija laime nelaimē. Ilgi es laikam nedomāju.
Cik zināms, Dinamo esi atbildīgs par vairākuma izspēli?
Ļoti nosacīti. Ja es būtu pilnībā atbildīgs, es arī noteiktu, kurš ies laukumā. Tā kā izvēli izdara Šuplers, neuzskatu, ka esmu atbildīgs. Jā, es viņiem bieži čukstu ausī, izsakot savas domas.
Kurš izdomā kombinācijas?
Tā sauktā ārzemnieku maiņa, kurā šosezon ir arī Saša Ņiživijs un Sandis Ozoliņš, sezonas sākumā parasti izmanto savus vairākuma variantus. Viņiem ir dota brīva vaļa, ir tikai dažas rekomendācijas. Mēs gribētu, lai viņi vienkāršotu savu spēli, lai būtu vairāk metienu uz vārtiem. Pēdējās 12 spēlēs tikai viena iemesta ripa - tas ir zem katras kritikas. Sprukta maiņa vairāk lieto jau izlasē pie Znaroka iespēlētās kombinācijas, kuras vairāk vai mazāk nostrādā.
Kā notiek spēļu analizēšana?
Ar Šuplera gādību esam ieguvuši Slovākijā izstrādātu datorprogrammu, kas jūtami atvieglo darbu. Videooperators ar pulti sagriež spēli vairākās daļās, ja tā var izteikties, un mēs, piemēram, redzam, kā 15 reižu nākamais pretinieks ir iesācis uzbrukumu, spēlējis aizsardzībā, kā kurš rīkojies pēc iemetiena un veicis citas svarīgas darbības.
Šāda programma ir arī citām komandām?
Labs jautājums. Video skatās visi, bet vai ir šāda programma - tad man jāiet un pa durvju spraugu jāskatās.
Kā Pavlovam sokas Spartak?
Ar Igoru runāju, kad viņš tikko bija pārcēlies no Novosibirskas uz Maskavu. Mani vairāk interesēja, kā notika šī pāreja, jo Sibirj vienmēr ir bijis solīds budžets un šī sezona komandai ir izšķiroša. Ja nebūs panākumu, budžetu sola būtiski samazināt. Sibirj sezonas sākums bija veiksmīgs, tāpēc nebija prātīgi veikt izmaiņas labi funkcionējošā treneru kolektīvā. Kā man skaidroja Igors, viņa pāreja ir akceptēta augstākajos varas gaiteņos. Tas bija piedāvājums, no kura viņš nevarēja attiekties. Ne jau katru dienu piedāvā KHL galvenā trenera amatu. Nav viegli tajā apritē nokļūt.
Ja no Maskavas CSKA piezvanītu Rīgas Dinamo vadībai un tā piekristu, ka Artis Ābols pārceļas uz Krievijas galvaspilsētu...
Šķiet, es jau tikko uz šo jautājumu atbildēju. Protams, vispirms man būtu jārunā ar Dinamo vadību.
Iesildīšanās laikā parasti uzmanīgi vēro pretinieku komandu. Ko centies pamanīt?
Skatos, kā ripas ķer vārtsargs. Negribu sevi lielīt, bet izstāstīšu vienu piemēru no spēles Ņižņekamskā. Iesildīš anās laikā pamanīju, ka vārtsargs vienu, otru un trešo ripu ielaiž vārtos zem atsitēja cimda. To redzot, mūsu uzbrucējiem teicu: ziniet, ja būs tāda iespēja, pamēģiniet mest zem atsitēja cimda. Sākās spēle, un pēc pirmajiem diviem metieniem zem atsitēja cimda bija jau 2:0 mūsu labā, vārtsargs ātri tika nomainīts. Hosa vienu ripu ļoti labi iemeta. Pēc tam pie sevis nodomāju, ka varbūt tiešām maniem vērojumiem bija nozīme, bet varbūt tā bija tikai sakritība. Skatos arī, kā labākie izpilda «bullīšus». Ja mača liktenis pēc tam izšķiras pēcspēles metienos, es varu šo to vārtsargam ieteikt, lai gan, piemēram, Sergejam Mozjakinam Atlant komandā izmantojamais arsenāls ir tikpat bagātīgs kā mūsu Ņiživijam.
Skaidrs, ka divi «bullīšu» metēji būs Ņiživijs un Dārziņš. Kurš izvēlas trešo?
Iesaku es, bet lēmums tiek pieņemts koleģiāli. Šupleram pieder veto tiesības. Par trešo tik tiešām ir jādomā. Parasti izvērtēju, kā kuram konkrētajā spēlē veicies. «Bullīšos» galvenās ir divas lietas - psiholoģiskā sagatavotība un pēc tam meistarība. Nepiekrītu treneriem, kuri saka, ka «bullīši» ir laimes spēle. Atšķirībā no spēles situācijas, kad arī spēlētāji izslido vienatnē pret vārtsargu, pirms «bullīša» ir iespēja visu smalki izdomāt. Gadās, ka tā izdomā, ka ar ripu aizslido gandrīz vai aiz vārtiem.
Kas ir galvenais, ko esi iemācījies no Šuplera?
Viņš man ir teicis - par spīti tam, cik slikta bijusi spēle, vienmēr kod mēlē. To gan ir grūti izdarīt. Ņemsim kaut vai 1:4 zaudēto spēli Traktor, kad bija dusmas un vilšanās, gribējās gandrīz vai lamāties. Pēcāk ceļā uz lidostu nodomāju - labi gan, ka es to nepateicu. Nākamajā rītā bija vēl svaigāka galva un patiess prieks, ka biju spējis savaldīties.