Slimība jo īpaši bīstama ir zīdaiņiem, maziem bērniem un cilvēkiem ar novājinātu imūnsistēmu. Tās dēļ var būt nespēks līdz pat ģībonim, var saasināties sirds asinsvadu slimības. Ja mazam bērnam ir atkārtota vemšana/caureja, vecākiem vajadzētu nekavējoties konsultēties ar ģimenes ārstu. Tieši atūdeņošanās dēļ bērni visbiežāk tiek ievietoti slimnīcā un pievienoti pie sistēmas. Rotavīrusa infekcijas gadījumā nepieciešama papildu šķidruma uzņemšana, lai novērstu organisma atūdeņošanos. Šai gadījumā noder negāzēts minerālūdens. Slimība var pāriet pati no sevis, ja pacients spēj uzņemt pietiekamu daudzumu šķidruma un viņam nav nekādu blakus slimību. Rotavīrusu neārstē ar antibiotikām. Ja nav dehidratācijas pazīmju, ārstēšanās notiek mājās un parasti ilgst apmēram nedēļu. Rehabilitācijas periodā vajadzētu atturēties no trekniem un saldiem ēdieniem.
Rotavīrusa infekcijas avots ir slims cilvēks vai infekcijas izraisītāja nēsātājs bez slimības simptomiem. Slimnieks vai vīrusu nēsātājs, neievērojot personīgo higiēnu, ar infekcijas slimības izraisītājiem inficē apkārtējās vides priekšmetus. Piemēram, rotavīruss var izdzīvot uz sausām, neapstrādātām virsmām no sešām līdz pat 60 dienām. Līdz ar to infektologi atkārtoti atgādina par regulāru roku mazgāšanu, kā arī to, ka sasirgušais citiem vēl ir infekciozs dažas dienas pēc simptomu izzušanas. Jo īpaši infekcijai labvēlīga vide varētu būt plūdu skartie rajoni, kur pārplūdušas sausās tualetes.
Lai pasargātu sevi no vīrusu infekcijām jāievēro personīgā higiēna - bieži un rūpīgi jāmazgā rokas ar ziepēm, it īpaši pēc tualetes apmeklēšanas, pirms un pēc ēdiena gatavošanas, kā arī zidaiņu autiņu maiņas.
«Cilvēki, kuriem ir akūtas zarnu infekcijas simptomi, nedrīkst nodarboties ar pārtikas produktu gatavošanu, transportēšanu, realizēšanu, bet slimie bērni nedrīkst apmeklēt bērnu kolektīvus. Speciālisti arī norāda, ka nedrīkst lietot uzturā nemazgātus augļus un dārzeņus un jāēd tikai termiski apstrādāta gaļa,» ziņo LETA. Turklāt nevajadzētu piknikos eksperimentēt ar turpat uz vietas atrastiem zaļumiem vai slikti izceptu gaļu.