Mossad loma
Laikraksts apgalvo, ka ieroči uz kuģa uzkrauti Kaļiņingradā, kad tas remontēts. Mossad ziņojis Krievijas valdībai, ka raķetes Irānai pārdevuši bijušie Krievijas armijas virsnieki, kuri tagad saistīti ar kriminālajām aprindām. Tādēļ Kremlis pavēlējis jūras spēkiem sākt kravas kuģa pārtveršanas operāciju, iesaistot tajā visus Atlantijas okeānā dislocētos Krievijas karakuģus un zemūdenes.
«Oficiālā versija ir smieklīga un tika izplatīta, lai pasargātu Kremli,» uzskata avots Krievijas militārajās aprindās. «Esmu runājis ar cilvēkiem, kas saistīti ar izmeklēšanu, un viņi ir pārliecināti par Mossad saistību ar šo lietu. Ir smieklīgi uzskatīt, ka viss šis tracis ir saistīts ar kokmateriālu kravu. Ne jau es vienīgais ticu, ka kuģis veda ieročus uz Irānu.»
Arctic Sea nolaupīšanā apsūdzēti astoņi cilvēki, kuri ir Igaunijas, Latvijas un Krievijas pilsoņi. Avoti Maskavā uzskata, ka šie cilvēki Mossad uzdevumā 24.jūlijā uzbrukuši Arctic Sea, nezinot par slepeno kravu. «Labākais veids, lai Izraēla kavētu kravas nonākšanu Irānā, bija sarīkot traci ap kuģi,» uzskata kāds bijušais Krievijas armijas virsnieks. «Kad parādījās ziņas par kuģa nolaupīšanu, ieroču tirgotāji kļuva aktīvi. Krievijai bija jārīkojas. Tādēļ es neizslēdzu, ka Arctic Sea nolaupīšanā bija iesaistīts Mossad. Tas apturēja kravas piegādi un deva Kremlim iespēju sarīkot kuģa glābšanas misiju.»
Avoti apgalvo, ka S-300 raķetes nozīmīgi pastiprinātu Irānas gaisa aizsardzības sistēmu.
Izdevīgs darījums
Joprojām ap Arctic Sea nolaupīšanas sāgu valda noslēpumainības oreols. Uz kuģa esošais kapteinis un trīs apkalpes locekļi līdz šim nav sazinājušies ar radiniekiem. Pagājušajā nedēļā parādījās informācija, ka uz Turciju devies izdevuma Morskoi bjuļļeteņ Sovfraht galvenais redaktors Mihails Voitenko, kurš vairākkārt izteicies, ka kuģis vedis slepenu kravu, tā izpelnoties Krievijas varas iestāžu dusmas.
Par Mossad saistību ar Arctic Sea nolaupīšanu liecinot arī Izraēlas prezidenta Šimona Peresa vizīte Maskavā dienu pēc kuģa atbrīvošanas, kuras laikā viņš no Krievijas prezidenta Dmitrija Medvedeva saņēmis garantijas, ka Maskava nepārdos ieročus Irānai.
«Š.Peress izmantoja šo gadījumu, lai nepieļautu ieroču pārdošanu arābu valstīm, tajā pašā laikā Izraēla ļāva Kremlim nodemonstrēt, ka veikta veiksmīga pirātisma apkarošanas operācija,» saka kāds avots no Krievijas militārajām aprindām.