Piekrastes rajons Pārdaugavā, pārejot pāri Salu vai Akmens tiltam, pēdējā laikā ieguvis jaunu elpu un enerģiju - tur tagad ir Latvijas Nacionālā bibliotēka, tikko durvis vēris modernais Latvijas Universitātes Dabaszinātņu akadēmiskais centrs, aktīvi darbojas Mūkusalas mākslas salons, Dzelzceļa muzejs, jau ir iestaigātas takas uz vairākām iemīļotām kafejnīcām un arī uz Lucavsalas atpūtas parku. Infrastruktūra šajā rajonā sākusi mainīties, un, kā norāda Nacionālās bibliotēkas vadītājs Andris Vilks, daudz kas liecina, ka šeit var veidoties savdabīga kultūrtelpa, kas atšķirtos no pārējās Rīgas un arī Pārdaugavas.
Pagājušās nedēļas vidū dienasgaismu ieraudzīja jauna platforma Tuvā Pārdaugava, kuru radījusi domubiedru grupa, kas pārstāv minētās un arī citas vietas Mūkusalas, Klīversalas un Lucavsalas apkaimēs. Platforma tapusi, lai ar kopīgi īstenotiem kultūras, izglītības un atpūtas pasākumiem «iedzīvinātu» tuvo Pārdaugavu un popularizētu tās vēsturisko un radošo potenciālu. Vēl viens mērķis ir arī mainīt kopš padomju laikiem izplatīto viedokli, ka šī Rīgas teritorija nav nekas vairāk par tranzīta un pārsēšanās zonu. Platformas īstenotāji ir šī rajona «vietējie» - Latvijas Nacionālā bibliotēka, LU akadēmiskais centrs Torņakalns, Mūkusalas mākslas salons, Latvijas Dzelzceļa muzejs, Lucavsalas atpūtas parks un Rīgas veikparks, dizaina telpa Xcelsior, kultūras un mākslas projekts Noass, veikals un kafejnīca Brūklene, tējnīca Materia tējas un sarunas, kafejnīca Annas dārzs, Zīmējumu teātris, Jelgavas tipogrāfija, izdevniecība Balta eko un Arctic Paper.
Idejas autori vēlas, lai tuvā Pārdaugava kļūtu par iespēju un iesaistīšanās vietu, kur ģimenēm, pilsētas viesiem un citiem interesentiem gan baudīt kultūru un izklaidi, dabas tuvumu, gan izzināt, atklāt, radīt un piedalīties. Nākotnē iecerēts veidot kopējus projektus, kopīgi piedalīties Lielajā talkā, kā arī sarīkot Pārdaugavas svētkus, bet pirmā (un turpmāk regulāra, ik pēc pāris mēnešiem) platformas aktivitāte ir šajā apkaimē notiekošu pasākumu ieteikšana plašākai publikai. Ar tiem varēs iepazīties īpaši izveidotā kartē, kas atrodama domubiedru grupas iestādēs, šai afišai varēs sekot arī internetā - www.facebook.com/TuvaPardaugava. Karte ietver informāciju ne vien par notikumiem, pasākumiem, izstādēm un Tuvās Pārdaugavas dalībniekiem, bet arī par šī rajona vēstures epizodēm. Taustāmā kartes versija izveidota tā, lai no tās ikviens varētu salocīt nelielu kuģīti, un arī par platformas atpazīstamības zīmi izvēlēta laiva, jo kopš XVII gs. zvejnieku un pārcēlāju amats bijusi viena no šīs apkaimes iedzīvotāju galvenajām iztikas pelnīšanas nodarbēm.