Latgale izvēlēta tāpēc, ka bezdarba līmenis tur ir Latvijā augstākais - 22,5% - un valdībā apstiprinātajā rīcības plānā Latgales reģiona izaugsmei 2012.-2013. gadam viens no rīcības virzieniem ir reģionālās mobilitātes pasākumu īstenošana. Lai arī šis jaunais atbalsta veids, mobilitātes pabalsts, sākotnēji tika saukts par pārcelšanās pabalstu, tā izraisot asas diskusijas, LM pārstāvji uzsver - tā to nebūtu nepareizi dēvēt. Neesot iecerēta iedzīvotāju pārcelšana, bet gan atbalsts, lai savestu kopā darba devēju ar aktīvu darba meklētāju un palīdzētu nokļūt darbā. Šis atbalsts attieksies uz cilvēkiem, kas noteiktu laiku, piemēram, pusgadu, bijuši reģistrēti Nodarbinātības valsts aģentūrā (NVA) vai gadu bijuši bez darba. Pabalsta apjoms vēl tiek apspriests - turpinās tirgus izpēte, analizējot transporta un īres izmaksas reģionos.
«Darbavietas, uz kurām dosies bezdarbnieki, varēs būt kā turpat reģionā, tā arī citos reģionos, izņemot Rīgas pilsētu un reģionu,» skaidro Marika Kupče, LM sabiedrisko attiecību pārstāve. Rīgas pilsēta un Rīgas reģions pagaidām neesot atbalstāmās teritorijas, izņemot gadījumus, kad darba devējs vai investors plāno izveidot vairāk nekā 25 darbvietas un šīs vakances vēlas aizpildīt ar NVA reģistrētajiem bezdarbniekiem. Pilotprojekta īstenošanai būs nepieciešami mazliet vairāk nekā 80 000 latu, lēš LM.
Finansējums pilotprojektam plānots no valsts budžeta, taču, ja projekts izrādīsies efektīvs, LM centīsies piesaistīt arī līdzekļus no ES struktūrfondiem.