«Ja tu vēlies gūt atzinību, piedalies sacensībās, un, ja tev ir ar ko sacensties, tad tas jau ir sports! Skeits nāk no ielu kultūras, tu pats mācies skeitot, taču tas ir ilgāk un grūtāk. Skeita kultūra ir uz mūžu - vairāk vai mazāk, ja tu ar to reiz esi «saslimis», tad tas ekstrēmais stiliņš pavada tevi,» MiniDienai atklāj Egons.
Kas jāprot, pirms kāpj uz dēļa?
Galvenais skeitā ir gribēt nodarboties ar šo sporta veidu, jābūt pacietīgam, mērķtiecīgam un ar diezgan augstu sāpju slieksni - tu nokrīti un celies, un dari to atkal, līdz izdodas tevis izdomātais triks. Drošība uz skeita, protams, ir svarīga, it sevišķi pašā sākumā, kad tu mācies. Skeita triku amplitūda nav tik liela kā motosportā vai BMX, tāpēc pieredzējuši skeiteri braukā biksēs un kreklā, jo aizsargi tomēr ierobežo kustību. Vēl iesācējiem vajadzētu ieplānot kādu treniņu zālē ar matračiem un batutu, lai nedaudz apgūtu krišanas tehniku.
Kā izvēlēties pareizo dēli? Cenu amplitūda ir tik plaša!
Tāpat kā ar citu sporta veidu inventāru - tos vajadzētu pirkt specializētā veikalā. Labs dēlis nevar maksāt mazāk par 30 latiem, un visi tie skeitbordi, kas pieejami lielveikalos, jāliek Jāņu ugunskurā! Galvenais, dēli iegādājoties, ir izmēģināt to, nostāties un sajust, vai tas kustas, izbraukt varbūt, paskatīties, vai nav cieti, graboši plastmasas riteņi, - tad dēlis neder, vai treki, kas ir tā metāla sistēma, kustas, cik mīkstas vai cietas ir gumijas tajos. Citādi ne pabraukt varēsi, ne pagriezties!
Kur vislabāk skeitot?
Skeitbordistam būtībā ir vienalga, kur skeitot, galvenais, lai ir labs asfalts vai labs betons, vai vislabāk - granīts. Skeito pa ielām, pie pieminekļiem (granīta dēļ), lec no trepēm, izmanto pilsētas arhitektūru savām spējām, protams, ir arī skeitparki, kur notiek sacensības, tomēr brīvā dabā ir labāk nekā «zoodārzā». Pasaules skeita meka ir Barselona Spānijā, perfekts granīts un pilsētas arhitektūra kā radīta skeitbordam, esmu tur bijis un gribētu doties uz turieni atkal.
Kas jāpaveic, lai vasaras brīvdienas būtu izdevušās?
Vasaras brīvdienas ir izdevušās, ja esi bijis laukos (Jāņi neskaitās), pabijis pie jūras. Vismaz vienu nakti jānakšņo zem klajas debess, atstājot datoru un pleijeru mājās, lai var ieklausīties dabā!