Lai ko arī apgalvotu daži pārdevēji, nav neviena līdzekļa, kas šķīdinātu izveidojušos zobakmeni. To var noņemt tikai veterinārajā klīnikā. Par zobakmens veidošanos var liecināt dzīvnieka atteikšanās ēst cieto barību un nepatīkama smaka no mutes. Zobakmens var izraisīt smaganu iekaisumu.
Lai dzīvniekam iztīrītu zobus, nepieciešama speciāla birstīte un zobu pasta. Tā satur dažādus enzīmus, kas neļauj veidoties zobakmenim un šķīdina aplikumu. Atšķirībā no cilvēka suns un kaķis nespļauj ārā zobu pastu vai zobu tīrāmo šķidrumu, dzīvniekiem pēc zobu tīrīšanas mute nav jāskalo. Daudzi veterinārārsti iesaka saviem pacientiem Enzadent, Dentalpet zobu pastu. Tā satur fermentus ar pretkariesa iedarbību, samazina kaitīgo baktēriju daudzumu mutes dobumā un novērš aplikuma veidošanos. Zobu pastu lieto vismaz vienu divas reizes nedēļā. Saimniekiem, kam mazāk laika, ieteicams pulveris PerioSupport, to uzkaisa kā garšvielu dzīvnieka barībai. Var izmantot arī speciālu šķīdumu Oral Dental Rinse, ko uzlej uz zobiem, smaganām vai arī ar šķīdumā samitrinātu marlīti noberž dzīvnieka zobus. Tas uzlabo mutes dobuma stāvokli un novērš dzīvnieka mutes smakošanu. Ieteicamas uz pirksta uzvelkamas dzīvnieku zobu sukas. Ar tām viegli tīra zobus un masē smaganas. Pie zobu tīrīšanas tāpat kā pie nagu griešanas suns vai jebkurš cits mājdzīvnieks jāpieradina agrā vecumā.
Īpaša uzmanība jāpievērš vecu dzīvnieku zobu kopšanai, jo dzīvnieki nemēdz izrādīt sāpes pat pie ļoti slikta mutes dobuma stāvokļa un vienkārši vairāk guļ, ir nomākti. Saimnieki to nereti saista ar vecumu. Bet, izārstējot mutes dobumu (izraujot slimos zobus, noņemot zobakmeni, izārstējot smaganu iekaisumu), dzīvnieks pilnībā atdzīvojas un sāk spēlēties, vēlas kustēties un atkal jūtas kā jaunībā.