Patlaban LM pieder daļas vairāk nekā 100 Latvijas uzņēmumos - šīs akcijas valsts pensiju speciālajam budžetam tika nodotas privatizācijas procesā. Vērtīgākie LM vērtspapīri ir Grindeka, Liepājas metalurga, Valmieras stikla šķiedras un Latvijas kuģniecības akcijas, kuru kopējā vērtība 16.oktobrī veidoja 12,3 miljonus latu. Kā uzsver D.Auziņa-Melalksne, šie uzņēmumi tiek kotēti biržā, tātad - to akcijas no juridiskā viedokļa pārdot ir vienkārši, un birža vairākkārt aicinājusi LM pieņemt lēmumu attiecībā uz tai piederošo akciju pārdošanu investoriem. Taču ministrija ar šī jautājuma risināšanu joprojām vilcinās.
No LM pārstāves Ilonas Jurševskas Dienai teiktā izriet, ka pašreizējo brīdi ministrija akciju pārdošanai uzskata par nepiemērotu - pēdējā pusotra gada laikā LM rīcībā esošā biržā kotēto akciju portfeļa vērtība ir samazinājusies uz pusi - no 30 līdz 15 miljoniem latu. Lai pārdotu akcijas, nepieciešami speciāli Ministru kabineta rīkojumi, «kuru sagatavošana un realizācija prasa ievērojamu papildu finansējumu». Šogad LM ir izdevies pārdot tikai piecu kapitālsabiedrību akcijas par kopējo summu 118 tūkstoši latu. Kopš 1.janvāra ar LM akciju tirdzniecību nodarbojas Parex banka, kas šīs tiesības ieguva konkursa kārtībā.
Biržas vadītāja bilst: lēmumos par lielāka daudzuma akciju pārdošanu nevar vadīties pēc pašreizējās tirgus situācijas - lēmuma pieņemšana un pats darījuma process aizņem 6-10 mēnešus, un šajā laikā situācija tirgos jau būs mainījusies. «Ja, aizbildinoties ar zemām cenām gadu iepriekš, nekas netiks darīts, labvēlīgu brīdi izmantot nebūs iespējams,» LM argumentiem iebilst D.Auziņa-Melalksne, kura aicina tagad sākt gatavoties akciju pārdošanai.
Arī investīciju baņķieris Ģirts Rungainis piekrīt: daļa no LM piederošajām akcijām ir jāpatur, jo tagad tām nebūtu pircēja, bet daļu varētu pārdot nekavējoties, jo diez vai budžets no tām gūst vērā ņemamus ieņēmumus. «Tajā pašā laikā ir cilvēki, kas nāk uz akcionāru sapulcēm un tikai ceļ valsts izmaksas,» - tā Ģ.Rungainis.