Pret grozītajiem tarifiem, uzsverot, ka «nav pieņemami, ka piedāvātās atbalsta cenas joprojām ir virs ES valstu un Viduseiropas valstu vidējā», iebildusi Sabiedrisko pakalpojumu regulēšanas komisija (SPRK). Dienas rīcībā esošajā komisijas atzinumā par EM piedāvājumu teikts: «Nav saprotams, kāpēc Latvijas iedzīvotājiem un tautsaimniecībai jāsedz augstākas izmaksas nekā citās valstīm. Atbalsta cenas būtu jānosaka, paredzot saprātīgu peļņu pret ieguldījumiem un ņemot vērā arī pašreizējo ekonomisko situāciju.»
Ekonomikas ministrs Artis Kampars (JL) uzskata, ka jaunie tarifi tomēr ir kompromiss starp AER ražotāju un sabiedrības interesēm, lai valsts atbalsts zaļajai enerģijai, kuru īsteno Latvenergo, par paaugstināto tarifu iepērkot atjaunojamo resursu enerģiju, neizmaksātu pārāk dārgi. A.Kampars neapšauba ekspertu, to vidū SPRK, vērtējumu, ka arī samazinātie tarifi ir augsti. Taču uzsver, ka tarifi noteikti ilgās diskusijās ar atjaunojamo resursu asociāciju pārstāvjiem, lai zaļās enerģijas ražošanas biznesam nodrošinātu rentabilitāti. Tiesa, ministrs neslēpa, ka viņš būtu gatavs vispār atcelt asi kritizētos AER noteikumus, taču koalīcija šādu rīcību neatbalstot. SPRK padomes loceklis Ivars Zariņš uzskata - EM arguments, ka jaunie tarifi noteikti, plaši konsultējoties ar AER asociācijām un ražotājiem, nav pamatots. «Ar vilkiem tika apspriests, cik paģērēt no aitām, lai tiem būtu labi, un tas arī tika atzīts par nepieciešamo atbalsta apjomu, kurš sabiedrībai tagad jāmaksā. It kā jau vajadzēja kaut kā arī sabiedrības, patērētāju intereses un iespējas pavērtēt,» vērtēja I.Zariņš.
Zaļā enerģija ir ierobežota ar kvotām. Pēc EM aplēsēm, ja visas kvotas tiks realizētas, Latvenergo tarifs, ko maksā patērētājs, atbalsta dēļ ap 2011.gadu varētu pieaugt par 30%. Pašreiz tas ir 7,34 santīmi par kWh. Labā ziņa ir, ka grozījumi paredz stingrāku kontroles mehānismu. Kritizētos noteikumus pieņēma vienā no pēdējām Ivara Godmaņa (LPP/LC) valdības sēdēm. Būtiski ir, ka lielākie spēlētāji zaļās enerģijas tirgū saistīti ar varas partijām.