Opozīcijas atbalstītāji apgalvo, ka uguni atklājuši slepeno dienestu darbinieki, kuri pildījuši valdības uzdevumu. Protestu organizētāji informēja, ka aizturēti aptuveni 120 cilvēku, kas ir saistīti ar policiju un H. Mubaraka partiju un piedalījušies uzbrukumos demonstrāciju dalībniekiem.
Uzbrukumi tikuši vērsti arī pret žurnālistiem. Kāda Grieķijas laikraksta žurnālists sadurts kājā ar skrūvgriezi, bet viņu pavadošais fotogrāfs tika piekauts, bet viņa fototehnika sadauzīta. Uzbrukts arī diviem arābu telekanāla Al Jazeera korespondentiem.
Noraida piedāvājumu
Lai gan iesaistījusies armija, naidīgās puses ceturtdien viena otru turpināja apmētāt ar akmeņiem. «Mēs izmantojam akmeņus aizstāvības nolūkā,» aģentūrai Reuters sacīja Alī Kasems, kas bija iekļāvies cilvēku ķēdē pie vienas no laukuma ieejām. «Vakar [trešdien] viņi mums uzbruka ar Molotova kokteiļiem, tāpēc mums sevi ir jāaizsargā ar akmeņiem.»
Opozīcijas atbalstītāji arī vakar apņēmības pilni paziņoja, ka neies mājās tik ilgi, kamēr neatkāpsies H. Mubaraks. «Vienalga, kādā veidā, bet mēs gāzīsim H. Mubaraku,» sauca protestētāji. «Mēs nepadosimies, mēs nepārdosimies.»
Šonedēļ apstiprinātais Ēģiptes premjerministrs Ahmeds Šafīks paziņoja, ka H. Mubaraka atbalstītāju izvērstā vardarbība bijusi milzīga kļūda, tāpēc viņš atvainojies par notikušo. «Kā amatpersonai, kurai jāaizsargā savi dēli, man jāatvainojas un jāpasaka, ka nekas tāds neatkārtosies,» sacīja premjers, piebilstot, ka viņam ir zināmi uzbrukumu rīkotāji, kas tikšot saukti pie atbildības.
Iepriekš premjers aicināja opozīcijas pārstāvjus sēsties pie sarunu galda. Tomēr viens no demonstrāciju līderiem Muhammeds el Barādeī un lielākā opozīcijas kustība Musulmaņu brālība piedāvājumu noraidīja, sakot, ka vispirms jāatkāpjas gandrīz 30 gadus valdījušajam H. Mubarakam un tad jāsāk veidot plaša koalīcijas valdība, kas sāktu demokrātiskās reformas.
Protesti arī Jemenā
Kopējā paziņojumā Ēģiptes notikumus nosodījuši Francijas, Vācijas, Lielbritānijas, Itālijas un Spānijas līderi, kārtējo reizi aicinot pēc iespējas drīzāk veikt varas maiņu.
Situācijai Ēģiptē saasinoties, ārvalstis steidzami evakuē savus pilsoņus. Lielbritānijas valdība uz protestu pārņemto Ziemeļāfrikas valsti ceturtdien nosūtīja divsimtvietīgu lidmašīnu, kas paredzēta britu nogādāšanai mājās. Katram, kas pieteicās uz šo lidojumu, tika piesolītas 300 mārciņas (246 lati). Savukārt ASV izplatījušas paziņojumu, kurā aicina savus pilsoņus nekavējoties atstāt Kairu, ja vien uzturēšanās tur nav neatliekama, ziņo BBC.
Kā jau bija gaidāms, Ēģiptes protesti pārmetušies arī uz citām arābu valstīm. Vairāk nekā 20 tūkstoši cilvēku ceturtdien izgājuši Jemenas galvaspilsētas Sanas ielās, lai pieprasītu 32 gadus valdījušā prezidenta Alī Abdullāha Sāliha tūlītēju atkāpšanos. «Tauta vēlas režīma maiņu,» sauca protestētāji. «Nē korupcijai, nē diktatoru varai.»
A. A. Sālihs, kas ir uztraucies par tautas sacelšanos, šonedēļ paziņoja, ka atkāpsies pēc pašreizējā prezidentūras termiņa beigām 2013. gadā un varu nenodošot arī savam dēlam.