ASV vēstniecība gan uzsver - ja turpināsies darbs pie ekonomikas stabilizācijas un cīņas pret korupciju, investori parādīšoties.
Ārpolitikas eksperti gan ir skeptiski pret investīciju straumēm, kas varētu plūst no ASV. Saeimas Ārlietu komisijas vadītājs Ojārs Kalniņš uzskata, ka ASV ekonomiskās intereses Latvijā ir šauras un diez vai šāda maza valsts varētu jebkad būt investīciju prioritāte.
Latvijas Investīciju un attīstības aģentūras (LIAA) vadītājs Andris Ozols gan Dienai norāda - Latvijai interesanti ir nevis augļotāji, bet gan saprātīgās un ražojošās investīcijas. Kā pozitīvo piemēru viņš min kompāniju CYTEC, kas ir globāls līderis ķimikāliju jomā. CYTEC 2010. gadā Rīgā atvēra pakalpojumu centru, kurā līdz 2011. gada beigām jau nodarbināti 145 cilvēki finanšu, grāmatvedības, personāla vadības, iepirkumu un IT jomā, 2010. gadā investīcijas bijušas ap 5 milj. eiro. Savukārt Aizkrauklē kopš 2006. gada darbojas kompānija Jeld - Wen, kuras ieguldītās investīcijas šeit ir ap 40 milj. eiro.
Latvijā pārstāvēti arī ASV informācijas tehnoloģiju milži - kopš 1999. gada darbojas Microsoft pārstāvniecība, kas kopš tā laika ziedojusi desmitiem miljonu dolāru informācijas tehnoloģiju attīstībai un izglītības situācijas modernizēšanai, savu pārstāvniecību šeit atvēruši arī Exigen Services.
Pēc Ārlietu ministrijas apkopotajiem datiem, 2011. gadā Latvija un ASV importā visvairāk apmainījušās ar mašīnām, mehānismiem un elektriskajām iekārtām, kas veido 32% no Latvijas eksporta uz ASV un 44% no ASV importa Latvijā.