Šāds notikumu pavērsiens ļautu izvairīties no ilgstošas tiesas prāvas, kas sabiedrībai atklātu pārāk daudz informācijas par spiegu darba aizkulisēm. Krievijas un ASV amatpersonas raizējas, ka šis skandāls varētu kaitēt abu valstu attiecībām. Maskava apņēmusies darīt visu iespējamo, lai atbrīvotu savus spiegus, kam ASV draud līdz pat 25 gadu ieslodzījums.
Trešdien kļuva zināms, ka viens no tiem, ko Krievija varētu atbrīvot apmaiņas darījumā ar ASV, ir krievu zinātnieks Igors Sutjagins, kurš notiesāts par spiegošanu rietumvalstu labā. I. Sutjagins tika apcietināts 1999. gadā, kad Krievija viņu apsūdzēja par slepenas informācijas nodošanu ASV un Lielbritānijas specdienestiem. Zinātnieka rīcībā bijusi informācija par modernām atomzemūdeņu bruņojuma sistēmām. I. Sutjagins noliedza savu vainu, tomēr tiesa viņam piesprieda 15 gadu ieslodzījumu. I. Sutjagina tuvinieki vēsta, ka viņš saņēmis ziņu par iespējamo iekļaušanu apmaiņas darījumā. «Viņi grib apmainīt Sutjaginu pret kādu no tiem, kas ASV apcietināti par spiegošanu,» apstiprina I. Sutjagina advokāte Anna Stavicka.
ASV un Krievijas varas iestādes pagaidām atteikušās apstiprināt, ka šāds darījums patiešām tiek plānots. Tomēr aukstā kara laikā notverto spiegu apmaiņas darījumi nebija nekāds retums. Piemēram, 60. gadu sākumā, kad virs PSRS teritorijas tika notriekta ASV spiegošanas lidmašīna U-2, sagūstītais pilots pēc pāris gadiem tika apmainīts pret ASV notverto padomju spiegu.