Starp zoologiem nav bezdarbnieku, viņi strādā gan zinātniski pētnieciskajos institūtos, labākos kā pētniekus piesaista universitātes, daudzi atrod darbu dabas aizsardzības institūcijās, strādā, piemēram, Gaujas, Slīteres un citos nacionālajos dabas parkos, sāk arī privāto biznesu, teic eksperts. Vairāki Latvijas zoologi studē un vēlāk sāk darba gaitas ārzemēs, piemēram, kāda studente Oksfordas Universitātē turpina pētīt Madagaskaras lemurus. Daudzi savu karjeru atsevišķu sugu pētniecībā sāk tūlīt pēc pirmā kursa, kad izvēlas specializāciju zooloģijā.
«Sākums vienmēr ir grūts, bet tie speciālisti, kuri iegulda arvien vairāk darba, turpina iesākto. Mani pašu piesaista iespēja atklāt ko nebijušu, atklāt dzīvnieku un kukaiņu dabas daudzveidību,» stāsta profesors V. Spuņģis, kurš specializējies kukaiņu pētniecībā. «Man izdevās atrast pilnīgu jaunu sugu Latvijas faunā. Pētu cikādes, kas ir sīki mazi lēkainīši. Tas ir neaprakstāms gandarījums, ja vari justies kā jaunatklājējs,» teic profesors.
Viņš vēlas kliedēt mītu, ka zoologi ir sava veida dīvainīši, kas klīst pa pasauli, jo pašlaik zoologi ir apgādāti ar modernu aparatūru, īpaši veicot ekoloģiskos pētījumus, kuros tiek pētīta dzīvnieku uzvedība, teritoriālā izplatība. Daudzi jau studiju gados var lepoties ar nopietnām zinātniskām publikācijām.