Apmēram pirms diviem mēnešiem Jūs saņēmāt pirmās vēstules no A. Rubina ar aicinājumu veikt Rīgas Stradiņa universitātē (RSU) «nopietnas strukturālas reformas, lai atjaunotu demokrātiju un atgrieztos uz attīstības ceļa», jo «diktatūrai, autokrātiskam režīmam modernā Eiropas universitātē nav vietas».
A. Rubins savu aicinājumu pamatoja ar nopietniem argumentiem:
1) Valsts kontrole konstatējusi RSU finanšu līdzekļu neefektīvu un neekonomisku izlietojumu, atzīstot nesamērīgi lielos administratīvos izdevumus un administratīvo darbinieku atalgojumus;
2) RSU nav stratēģiskā attīstības plāna, kur būtu redzams, kā augstskola ieplānojusi ekonomēt līdzekļus un attīstīt katedras;
3) RSU izpildvara saplūdusi ar lēmējvaru;
4) RSU docētāji un struktūrvienību darbinieki ir iebaidīti, jo ir izveidojusies cilvēku grupa (zīmīgi, ka kā pirmā minēta trijotne G. Bahs, J. Gardovskis, A. Platkājis), kura ir uzurpējusi varu RSU un izveidojuši diktatorisku režīmu (paši sev lemj algas, likvidē katedras utt.);
5) netiek reaģēts uz plaģiātismu docētāju darbos, netiek dotas atbildes uz viņu interesējošiem jautājumiem utt.
Tā vietā, lai rūpīgi analizētu radušos stāvokli un veiktu nepieciešamos pasākumus situācijas glābšanai, RSU vadība sāka izrēķināšanās procesu ar A. Rubinu, piemēram, RSU Ētikas komitejai tika lūgts izvērtēt viņa atbilstību RSU docētāja statusam.
Tā kā līdz šim RSU vadība nav sniegusi pierādījumus A. Rubina argumentu neatbilstībai patiesībai, nākas secināt, ka tie diemžēl ir patiesi. Piemēram, J. Gardovska apvainojumi kolēģiem par nelojalitāti pret RSU sakarā ar gada balles neapmeklēšanu, vadības izmisīgie centieni Satversmes sapulcē nepieļaut brīvu (aizklātu) balsošanu, šī nepatīkamā gadījuma izskatīšanas Senātā un Satversmes sapulcē kā aktuālās informācijas neievietošana RSU mājaslapā, akadēmiskā personāla vēlēšanu norises negodīga organizācija divu vai vairāku pretendentu gadījumā, zinātnisko darbu recenzentu darba ietekmēšana utt.
Līdz šim nav apgāzti A. Rubina apgalvojumi, ka es nepatīku G. Baham, kā rezultātā pēc viņa ierosinājuma bez jebkāda pamatojuma ar Senāta 22.12.09. lēmumu tika likvidēta 89 gadus dažādos režīmos pastāvējusī Farmakoloģijas katedra. Uzskatu, ka izšķirīgā nozīme manis nepamatotā atbrīvošanā ir G. Baham, kurš vēlējās ieņemt abus manus amatus - prodekāna un katedras vadītāja.
Pirmo mērķi G. Bahs sasniedza ciniski vienkārši un nekaunīgi. Man lika parakstīt brīdinājumu par Medicīnas fakultātes prodekāna amata likvidāciju un manu atbrīvošanu no tā, lai gan šī fakultāte ir lielākā RSU, bet citās mazākās fakultātēs prodekāna amati tika saglabāti. Pēc neilga laika šis amats tika atjaunots ar G. Bahu tajā.
Attiecībā par katedras vadītāja amatu RSU vadība rīkojās tikpat ciniski. Bez jebkāda pamatojuma lika man parakstīt brīdinājumu par atbrīvošanu no šī amata, kaut gan es biju ievēlēts tajā līdz 2013. gadam. Turklāt tas tika darīts sevišķi zemiski - šantāžas formā. Ja es neparakstīšu tādu dokumentu, Farmakoloģijas katedra tiks likvidēta un pievienota Iekšķīgo slimību katedrai. Katedras kolektīvs nekavējoties lūdza tikšanos ar rektoru J. Gardovski, bet šis lūgums tika atstāts bez ievērības.
Esmu pārliecināts, ka G. Baha plānos bija (un arī ir) pēc katedras atjaunošanas, tiesa, varbūt ar nedaudz mainītu nosaukumu, stāties tās vadībā. Šāda katedru reforma apšauba katedru un pat fakultāšu pastāvēšanas lietderību vispār, jo visi katedras vadītāja pienākumi tāpat jāpilda - tiesa, bez darba līguma un atlīdzības. Krīzes apstākļos šī ideja būtu atbalstāma, bet tad tikai visās katedrās.
G. Baha destruktivitāte un haotiskums izpaužas arī tajā faktā, ka viņš mierīgu prātu likvidē vienu no lielākajām katedrām, bet neveic daudz mazāko katedru apvienošanu.
Mans priekšlikums, ko lūdzu izskatīt, ir atcelt visus Senāta lēmumus katedru reorganizācijas sakarā ar no tā izrietošām sekām, izvirzīt koncepciju šai reorganizācijai, to apspriest akadēmiskajā sabiedrībā un studentu vidū, kā arī civilizēti realizēt.
Bijušais RSU senators, bijušais Farmakoloģijas katedras vadītājs Indulis Purviņš