Sestdiena, 21. septembris
Matīss, Modris, Mariss

Atvēra trīs punktu rēķinu

Pārliecinoša uzvara, un izķepurojušies no pēdējās vietas Rietumu konferencē. Rīgas Dinamo hokejisti KHL mājas spēlē uzveica Austrumu konferences vājāko komandu Novokuzņeckas Metallurg ar 5:1. Vārtsargu Jāni Kalniņu debijas spēlē atzina par labāko Dinamo komandā. Nākamā spēle trešdien Arēnā Rīga ar Omskas Avangard.

Kad vēl, ja ne šoreiz - pirms spēles bija dzirdams sarunās pie dienesta ieejas, un gan jau, ka līdzīgi domāja komandas uzticamākie līdzjutēji, kuri pirmdien atnāca uz Arēnu Rīga. Austrumu konferences lejasgala komandas nekad nav bijis vilinājums KHL spēļu apmeklējumam, taču vakar tika sasniegts Dinamo apmeklētības antirekords - 2429 skatītāji pēc ieraksta spēles protokolā. Pārlaižot skatu tribīnēm, izskatījās, ka pērn uz HK MOGO un HK Kurbads Latvijas kausu finālspēli bija mazāk brīvu vietu. Uz spēli bija atnācis arī Latvijas Republikas aizsardzības ministrs Raimonds Bergmanis. Vairāk laikam gan tāpēc, ka atbraukuši radi no Kanādas. Un kur gan viņus aizvest, ja ne uz hokeju...

Rīgas Dinamo hokejisti pirms spēles bija saņēmuši brīdinājuma signālu, ka slikta snieguma gadījumā var nākties mērot ceļu uz Latvijas čempionāta virslīgas komandu HK Liepāja, kas arī šosezon ir Rīgas Dinamo fārmklubs. Par pirmajiem pārceļotājiem Latvijas rietumu virzienā pēc nesekmīgā snieguma sestdienas spēlē ar Novosibirskas Sibirj bija kļuvuši aizsargs Ēriks Ševčenko un uzbrucējs Filips Toluzakovs. Aizkulisēs runāja, ka žēloti netikšot arī aizokeāna leģionāri. Ja slikti spēlēšot, arī viņiem varot izrakstīt biļetes uz Liepāju.

Desmitajā spēlē iespēja debitēt KHL pavērās Jānim Kalniņam, jo pēc deviņu spēļu sērijas treneri bija izlēmuši dot atpūtu Jakubu Sedlāčeku, kuru komandas neveiksmīgajā sniegumā nekādi nevar vainot. Kalniņš ielaida tikai vienu ripu, kad viņa amatbrālis Novokuzņeckas vārtos Mihails Birjukovs pamanīja visus piecus rīdziniekus slidojam uz maiņu. Birjukovs atdeva tālu piespēli uz laukuma viduszonu, un Jevgēņijs Solovjovs ar metienu no tuvas distances starp kājsargiem pārspēja Kalniņu. Tobrīd rezultāts kļuva 2:1, un jau pēc brīža Kalniņš izglāba komandu no rezultāta izlīdzināšanas, kad vienatnē pret viņu izslidoja Kirils Semjonovs. Šaubas par uzvarēju izgaisa, kad otrajā trešdaļā pusotras minūtes laikā Gunārs Skvorcovs un Pjotrs Ščastļivijs pārsvaru palielināja līdz 4:1. Trešā perioda sākumā Dinamo galvenais treneris Normunds Sējējs komandas sapurināšanai gan izmantoja 30 sekunžu pārtraukumu, jo ilgāku laiku nesekmējās ar ripas izdabūšanu ārā no zonas.