Viens no populārākajiem šāda veida pirkumiem ir vārāmais sāls ar jodu. Ķīnas ekonomikas uzraudzības iestādes ceturtdien pat izplatīja aicinājumu nepadoties sāls izpirkšanas panikai, kas pārņēmusi no Japānas bojātās atomelektrostacijas tūkstošiem kilometru tālumā esošo Ķīnu. Tirgotāji saskatījuši iespēju iedzīvoties uz panikas skarto cilvēku rēķina, ievērojami paaugstinot nu jau par deficītu kļuvušās preces cenu. Kāda Ķīnas iedzīvotāja aģentūrai Reuters stāstīja, ka veikalā veidojas garas rindas un noteikts pat iegādes limits: katram pircējam piecas paciņas.
Arī Krievijai neizdodas nomierināt Tālo Austrumu reģiona iedzīvotājus. Apkārt skan baumas par «piesārņoto sniegu», ko atnesušas gaisa masas no Fukušimas atomreaktora, un daudzi ar pirmajiem avioreisiem steidzas uz Maskavu, savukārt palicēji kāri pērk jodu saturošos produktus. Īpašu popularitāti no jauna iemantojusi ar jodu bagātinātā maize, kuras recepti krievu zinātnieki izstrādāja pēc avārijas Černobiļā. Taču jodu saturošie produkti patiesībā no radioaktīvā starojuma neglābtu, turklāt lielā daudzumā tie pat var kaitēt cilvēka veselībai.
Kā ziņo Newsru.com, Tālo Austrumu reģionā jūtama neuzticība amatpersonu ziņojumiem. Aktīvisti paši veic radiācijas mērījumus, uzskatot, ka tie varētu atšķirties no oficiāli izziņotā, tomēr līdz šim neatbilstības nav konstatētas. Dozimetri pēdējās dienās iecienīti arī Vācijā. «Nevaram piegādāt it nevienu,» laikrakstam Financial Times Deutschland norādījis kāds no Geigera skaitītāju ražotājfirmas pārstāvjiem. Firmai esot jau simtiem pasūtījumu, jo Vācijas tirgū pieprasījums pēc šī populārā radioaktivitātes mērītāja esot pieaudzis pat 20 reižu.