ES iestādēs ir nedaudz citāda sistēma nekā pašā Beļģijā, bet skaidrs, ka gan ES, gan beļģu sistēma nav ne tuvu tik draudzīga jaunajām māmiņām kā Latvijas.
ES institūcijās dzemdību atvaļinājums jaunajām māmiņām ir 20 nedēļas (aptuveni 5 mēneši), pašā Beļģijā - 15 nedēļu (aptuveni četri mēneši). Šis ir kopumā jaunajai māmiņai dotais atvaļinājuma laiks pirms un pēc dzemdībām. Tas nozīmē: ja atvaļinājumā aizej divas nedēļas pirms bērna dzimšanas, atvaļinājumā pēc bērniņa nākšanas pasaulē saskaņā ar ES institūcijās noteikto kārtību vari palikt vēl 18 nedēļas (4,5 mēneši).
Parasti sievietes strādā līdz pēdējam, taču Beļģijas kārtība paredz obligāti izmantot vienu atvaļinājuma nedēļu pirms plānotās bērniņa dzimšanas dienas. ES institūcijās pabalsts dzemdību atvaļinājuma laikā ir algas apmērā.
Savukārt saskaņā ar beļģu likumdošanu pirmās 30 dienas no kopējā 15 nedēļu dzemdību atvaļinājuma sievietei maksā 82% no algas, bet par atlikušo laiku - 75% no algas.
Pēc noteiktā atvaļinājuma jāatgriežas darbā un zīdainis jāatstāj silītē. Lai pabūtu ar bērnu mājās ilgāk, beļģietes nereti uzsaka darbu, saņem bezdarbnieka pabalstu un dzīvo mājās.
Beļģijā ir vienreizējs bērna piedzimšanas pabalsts - 200 līdz 300 eiro. Līdz bērna 18 gadu vecumam Beļģijā maksā 85 eiro (teju 60 latu) pabalstu mēnesī par pirmo bērniņu, 157 eiro (110 latu) - par otro. Sākot no trešā, pabalsta summa ir 235 eiro (165 lati) mēnesī.