Tieši šādu taktiku, skaidrojot par savām «darījumu attiecībām» ar kukuļņemšanā, nelegāli iegūtu līdzekļu legalizācijā un citos noziegumos apsūdzēto Ventspils mēru Aivaru Lembergu, īstenojusi 8. un 9. Saeimas deputāte Silva Bendrāte (Jaunais laiks), kas no Vienotības saraksta ievēlēta arī 10. Saeimā. No interneta vietnē pietiek.lv publiskotajiem dokumentiem izriet, ka 1997. gadā šī politiķe ar Lembergu noslēgusi trasta līgumu, saņēmusi no viņa 2250 latu Kurzemes radio kapitāldaļu iegādei, kā arī apņēmusies šīs kapitāldaļas pārvaldīt, vadoties tikai un vienīgi no Lemberga interešu viedokļa. Bendrāte bez īpašas sarkšanas skaidrojusi, ka «bija Ventspils ziņas par jaunumiem pilsētā, viņi arī vēlējās, lai būtu vairāk informācijas par dažu uzņēmumu aktualitātēm - par Ventspils naftu, Ventbunkeru», un norādījusi, ka Lembergs vienkārši vēlējies atbalstīt populāro un cienīto žurnālisti. Un arī pats Lembergs, Bendrātesprāt, tolaik bijis pavisam cits - «visu mīlēts un cienīts cilvēks».
Jaunā laika (JL) valdes locekles Bendrātes skaidrojumi brīžiem šķiet vienkārši neiedomājami naivi - par Lemberga darbības ēnas pusēm viņai neesot bijis ne jausmas, jo pie tiem galdiem, kur apspriesti Ventspils uzņēmumu privatizācijas «modeļi» viņa, protams, nav aicināta.
Protams, nevar noliegt, ka JL pirmsākumos, kad Lembergs tika uzskatīts par galveno pretsvaru Tautas partijas līderim Andrim Šķēlem, šīs partijas attiecības ar Ventspils mēru bija samērā draudzīgas. 2001. gada augustā toreizējais Latvijas Bankas prezidents Einars Repše, paziņojot par nodomu dibināt jaunu politisko partiju, neslēpa, ka starp šī politiskā spēka finansiālajiem atbalstītājiem varētu būt Lembergs. Un Lembergs patiešām savulaik ir ziedojis JL. Tomēr vēlāk JL no sava «labvēļa» norobežojās un sevi Latvijas politiskajā ainavā iezīmēja kā partiju, kas cīnās pret korupciju. Par nepieciešamību ierobežot oligarhu ietekmi un īstenot godīgu politiku Vienotības līderis Ministru prezidents Valdis Dombrovskis un citi Vienotības politiķi aktīvi izteicās arī 10. Saeimas priekšvēlēšanu periodā.
Nav šaubu, ka gadījumā, ja vēlētāji 2. oktobrī būtu zinājuši par Bendrātes un Lemberga savstarpējo uzticēšanos, viņas vārdam un uzvārdam iepretī būtu nevis 3370, bet krietni daudz vairāk svītrojumu. Tādēļ šobrīd, kad Bendrātes īlens nepārprotami ir izlīdis no maisa, paliek vairs tikai nedaudzi iespējamās rīcības modeļi - vai nu Bendrātei pašai jānoliek 10. Saeimas deputātes mandāts, vai arī viņa jāizslēdz no JL un Vienotības.