«Tas ir būtiski mūsdienās, kad daudzi emigrē un nākas iepazīties ar citām kultūrām un reliģijām,» spriež pētniece. Viņasprāt, nebūtu pareizi ieviest vienas reliģijas svētās grāmatas mācību stundu, neņemot vērā bērnu reliģisko piederību: «Arī šī brīža risinājums - izvēle starp ētiku un kristīgo mācību - nav īsti pareizs, jo ētika, manuprāt, būtu jāmācās katram.» M. Golubeva uzskata, ka skolā Bībeles mācību var ieviest kā izvēles priekšmetu tiem, kuri to vēlas.
Ideju nedrīkst sabojāt
Izglītības un zinātnes ministrijā (IZM) uzskata, ka Bībeles mācība ir laba ideja, kurai vajadzīgs kvalitatīvs risinājums. Septembrī vecāku un skolotāju vidū atsākšoties diskusijas par šī priekšmeta nepieciešamību. «Jāsaprot, ko tieši vēlas šāda mācību priekšmeta piekritēji un kādi argumenti ir pretiniekiem. Ideju nedrīkst sabojāt ar pārsteidzīgiem lēmumiem,» saka IZM valsts sekretāra vietniece nozares politikas jautājumos Kristīne Vāgnere un piebilst, ka jauna mācību priekšmeta ieviešana ir sarežģīts process, kas šajā gadījumā aizņemtu aptuveni divus gadus.
Rīgas 2. ģimnāzijas direktors Valdis Jēkabsons uzskata, ka «galvenais vārds» par Bībeles mācību būtu sakāms vecākiem, tomēr ikvienam jauninājumam jābūt kā izvēles iespējai: «Arī mūsu skolā tika piedāvāta reliģijas mācība kā izvēles priekšmets. Lai gan daži reliģiozi vecāki bija diezgan radikāli par tās ieviešanu, vairākums vecāku tomēr bija pret.» Turklāt 2. ģimnāzijā mācoties bērni, kuru ģimenes pieder atšķirīgām konfesijām, - arī musulmaņi un pareizticīgie.
Rēzeknes 1. vidusskolas direktors Jānis Poplavskis norāda, ka pašlaik nav īstas skaidrības par priekšmeta principiem: «Kristīgās mācības pasniegšana mazākajās klasēs ir stipri atšķirīga no tās, kāda būtu vajadzīga vecākiem skolēniem.»
Arī Talsu 2. vidusskolas direktore Elga Vērdiņa ir pārliecināta, ka Bībeles mācībai jābūt kā izvēles, nevis obligātam priekšmetam. Pamatskolas klasēs tas jāizvēlas vecākiem, bet vidusskolā - pašiem skolēniem. Viņa uzskata, ka obligāta kristīgā mācība ir jāatstāj svētdienas skolu ziņā. Talsu 2. vidusskolā mazāko klašu vecākiem, izdarot izvēles iespēju starp kristīgo mācību un ētiku, vairākums lemj par labu pēdējai.
Vajag veselības mācību
Māmiņu kluba vadītāja Sandija Salaka katoļu priekšlikumu ieviest obligātu Bībeles mācību neatbalsta: «Skaidrs, ka daži politiskie bloki ar savu nostāju cenšas vākt vēlētāju balsis. Katrs izmanto politiskos instrumentus, kā māk, tomēr kādēļ bērnam, kas nav kristietis, būtu jāstāsta leģendas.» Viņasprāt, ir daudzi citi mācību priekšmeti, kas būtu jāiekļauj skolu programmās, piemēram, veselības mācība, kur būtu jārunā par dzimumaudzināšanu un agrīnu grūtniecību.