Saprotot, ka pašu spēkiem nevarēs atsist nemiernieku uzbrukumu, karavīri lūdza koalīcijas spēku atbalstu. ASV uz kaujas vietu nosūtīja helikopterus un lidmašīnas, kā arī ātrās reaģēšanas vienību. Kamēr vieni mēģināja sazināties ar koalīcijas karavīriem, citiem bija jāpieliek visi spēki, lai atraidītu uzbrukumu. Viņu vidū bija arī seržants Voldemārs Anševics, kurš kaujas laikā gāja bojā. Par izrādīto varonību viņš ieteikts augstākajam ārzemju karavīriem piešķiramajam ASV apbalvojumam - Bronzas zvaigznei.
Iespējams, pie posteņa ārējās sienas bija piestiprinātas sprāgstvielas. Tās izraisīja bunkurā esošās munīcijas eksploziju un pilnībā sagrāva to. Vēlāk, ierodoties papildspēkiem, bunkura drupās atrada bojāgājušos. Viņu vidū bija V.Anševics un dižkareivis Andrejs Merkuševs, trīs amerikāņu un trīs afgāņu karavīri. Vēl divi latviešu karavīri, kas šobrīd jau atgriezušies mājās, bija ievainoti. Apskatot posteni, nocietinājumā tika atrasti vismaz 15 granātmetēju šāviņu trāpījumi.
Operācija ilga deviņas stundas - daļa no uzbrucējiem nepaguva laikā atkāpties un kalnos tika pakļauti spēcīgam ASV gaisa spēku aviācijas uzlidojumam. Tiek lēsts, ka kopumā postenim uzbrukuši 30 kaujinieki, neskaitot tos, kuri nodrošināja atbalstu kaujā. Bez četriem Latvijas un trim ASV karavīriem postenī atradās arī 18 Afganistānas Nacionālās armijas karavīri. Vienpadsmit afgāņu karavīrus un viņu tulku sagūstīja nemiernieki.
Postenī gāja bojā astoņi nemiernieki, turpmāko piecu dienu laikā reģionā tika izvērsta plaša militārā operācija. Tajā, pēc amerikāņu mediju ziņām, piedalījās 400 amerikāņu, latviešu un afgāņu karavīru. Vēlākajā kaujas gaitā sabiedroto papildspēki iznīcināja vēl vismaz 20 uzbrucēju. Kad nemiernieki atbrīvoja sagūstītos afgāņus, operācija tika pārtraukta.
Atbrīvotos afgāņu karavīrus amerikāņi pratināja vairākas dienas. Viens no iemesliem bija aizdomas par to, ka viņi sadarbojušies ar nemierniekiem. Arī Latvijas militāristi centušies noskaidrot, cik patiesa ir informācija, ka karavīri, kuru apmācīšanā šajā reģionā iesaistījušies latvieši, ir slepeni pavērsušies pret viņiem. Pagaidām tam iegūti tikai netieši pierādījumi - atsevišķu afgāņu neskaidra prombūtne, kā arī aizsardzības uzdevumu neizpildīšana.
Gan amerikāņu, gan latviešu militārpersonas atzinušas, ka iespējamā afgāņu karavīru sadarbošanās ar aizvien aktīvākajiem Taliban nemierniekiem var kļūt par būtisku šķērsli situācijas uzlabošanā. Līdz šim uzskatīts, ka labi apmācīti afgāņu policisti un karavīri ir viens no stūrakmeņiem situācijas stabilizēšanai šajā valstī. Tagad neoficiālās sarunās tiek pieļauts, ka uzbrukumi, kurus, iespējams, tieši vai netieši atbalsta afgāņi, turpināsies.
Kunāra atrodas vienā no bīstamākajām Afganistānas daļām - Pakistānas pierobežā. Te afgāņu karavīru mācību misijā atrodas vairāk nekā 20 Latvijas karavīru. No Pakistānas Afganistānā ierodas liela daļa islāma nemiernieku. Bari Alai postenim ir svarīga loma koalīcijas spēku kontrolē pār nemiernieku aktivitātēm šajā reģionā, jo tas nodrošina iespējas plašai pārvietošanās koridoru novērošanai.