VK konstatējusi, ka Tieslietu ministrija nav izvērtējusi piemērotāko ieslodzīto personu veselības aprūpes modeli un normatīvajos aktos nav noteikusi veselības aprūpes pakalpojumus, kas par valsts budžeta līdzekļiem jānodrošina ieslodzījuma vietās un Latvijas Cietumu slimnīcā (LCS).
Ilgstoši netiek izvērtēta LCS izmantošana ne pašreizējā ieslodzīto veselības aprūpes modelī, ne nākotnē pēc Ieslodzījuma vietu infrastruktūras attīstības koncepcijas īstenošanas. Slimnīcas izveidē savulaik tika ieguldīti 6,54 miljoni latu no valsts budžeta, taču ieslodzīto veselības aprūpei netiek izmantots ne operāciju bloks, ne arī 25% no slimnīcas vajadzībām iegādātajām modernajām medicīnas iekārtām, kuras izmaksājušas 345 107 latus. Valsts kontrole uzskata, ka tā ir nolaidība, jo dīkstāvē esošās iekārtas varētu būt ļoti noderīgas jebkurā citā slimnīcā.
Vairākas nepilnības ir arī ieslodzījuma vietās. Tā kā nav noteikti kritēriji, kādu specialitāšu ārstiem un cik lielā skaitā jābūt, situācija katrā cietumā būtiski atšķiras. Piemēram, uz vienu pieejamo primārās aprūpes ārstu un ārsta palīgu Vecumnieku cietumā ir 26 ieslodzītie, bet Brasas cietumā - 514 ieslodzīto. Valsts kontrole norāda uz lielām problēmām zobārstniecības pakalpojumu nodrošināšanā. Kaut arī ir iekārtoti zobārstniecības kabineti, trīs ieslodzījuma vietās ilgstoši nav bijis zobārsta, bet četrās vietās zobārsta kabineta aprīkojums nebija darba kārtībā. Jautājumi par zobārstniecības personāla piesaisti tiek risināti katrā ieslodzījuma vietā atsevišķi, nespējot rast atbilstošu risinājumu.
Revīzijā konstatēto trūkumu novēršanai Valsts kontrole sniegusi 13 ieteikumus.