Matu problēmu speciāliste skaidro, ka mati rudenī var nedaudz pamainīties un izkrist, bet principā cilvēkiem apmatojuma maiņa nav tik raksturīga kā dzīvniekiem, piemēram, zaķim, kas rudenī nomaina pelēko spalvu pret balto. Tāpēc, ja mati izkrīt ļoti intensīvi un cilvēks mana, ka matu apjoms samazinās vai uz galvas parādās tukši laukumiņi, ārste iesaka nepaļauties uz to, ka krišana kaut kad pāries un mati paši ataugs. Šādos gadījumos vislabāk meklēt speciālista palīdzību. Savukārt, ja, matiem izkrītot, to kopējais apjoms nemainās, der trīs mēnešus nogaidīt un pavērot, vai matu izkrišana nepāriet. Ja tomēr nepāriet, jāvēršas pie ārsta.
Parasti matu izkrišanai ir konkrēts iemesls, teic I. Zemīte. Iespējams, cilvēks vasarā vairāk sauļojies un uz mata sakrājies ultravioletais starojums, bet varbūt pavasarī ir lietojis antibiotikas, pieļauj ārste. «Mats uz dažādiem notikumiem reaģē ļoti lēni, tāpēc pavasarī lietotu zāļu dēļ novārdzinātie mati var izkrist tikai tagad,» skaidro speciāliste. Triholoģe arī norāda, ka matu izkrišanu rudenī var ietekmēt pārdzīvojumi vai liela fiziska slodze pirms 3-6 mēnešiem.
«Parasti vasarā ar svaigiem produktiem mēs uzņemam pietiekami daudz vitamīnu, lai matiem pietiktu visai ziemai, bet, ja cilvēkam ir liela ikdienas slodze, stress un nepareizi ēšanas paradumi, nepieciešams papildus lietot vitamīnus,» teic I. Zemīte. Viņa iesaka matiem nepieciešamos vitamīnus uzņemt ar burkāniem, bietēm, kāpostiem, regulāri ēst graudu produktus, lai organismā pietiekamā daudzumā būtu B vitamīns, un olbaltumvielām bagātus produktus.