Sudānā jau labu laiku notiek pilsoņu karš starp ziemeļiem un dienvidiem, kurš jau paņēmis pusotra miljona cilvēku dzīvību. Savukārt konflikts Darfūras reģionā licis bēgt no dzimtās vietas diviem miljoniem sudāniešu. Vēl 200 tūkstoši nogalināti.
Sudāna par neatkarīgu valsti kļuva 1956. gadā, taču jau pavisam drīz uzliesmoja konflikti, kas pārauga pilsoņu karā. Karadarbība pieklusa, kad prezidents Džafars Numeiri 1972. gadā piešķīra dienvidiem autonomiju, taču vienpadsmit gadus vēlāk nemieri atsākās.
2005. gada janvārī dienvidu nemiernieki parakstīja miera līgumu ar valdību. Tas paredz lielāku autonomiju un dalīšanos ienākumos no naftas tirdzniecības, kas ienes Sudānai aizvien vairāk naudas. Par spīti līgumam, nākamgad paredzēts referendums par dienvidu atdalīšanos.
Cilvēku nolaupīšana Sudānā notiek bieži. Tieši pirms mēneša bruņoti kaujinieki tur sagūstīja ANO miera uzturētāju. Tas notika dažas stundas pēc ANO Drošības padomes sūtņu ierašanās. Lielākoties par nolaupīšanas mērķi izvēlas ārzemniekus, jo kaujinieku bandas un jauniešu noziedzīgie grupējumi cer šādā veidā iegūt izpirkuma naudu. Kopš 2009. gada marta nolaupīti 22 miera uzturētāji un palīdzības dienestu darbinieki.