Pirmdiena, 23. septembris
Vanda, Veneranda, Venija

Cīņai pietrūka resursu

Stipri novājinātā sastāvā VEF Rīga basketbolistiem tikai vienu puslaiku izdevās uzturēt intrigu Vienotās līgas izbraukuma cīņā pret vienu no Eiropas groza bumbas smagsvariem Maskavas CSKA (78:107). Ar to bija par maz, lai nopelnītu vērtīgus punktus turnīra tabulā, kur rīdzinieki turpina cīņu par vietu labāko astoņniekā.

Jau ilgāku laiku bija zināms, ka vefiešiem Maskavā būs jāiztiek bez uzbrukuma līdera Džeralda Robinsona, pamatcentra Bambas Falla, kā arī perspektīvā Rodiona Kuruca. Ar to gan likstas nebeidzās, jo pirms spēles muguras savainojumu saasināja uzbrucējs Jānis Timma, Artūrs Bērziņš iedzīvojās deguna iekaisumā, turklāt joprojām nebija skaidrības par Ronalda Zaķa gatavību cīņai ne līdz galam izārstētā kājas savainojuma dēļ. Zaķis un Timma gan laukumā devās, taču Nikolaja Mazura aptverē tik un tā bija vien astoņi spēlētāji.

Ar šādu «bagāžu» izbraukumā bija jātiekas ar vienu no ambiciozākajiem klubiem ne tikai Vienotajā līgā, bet arī visā kontinentā - CSKA, kura sastāvā nupat atgriezies šī gadsimta Krievijas labākais basketbolists Andrejs Kiriļenko, turklāt viņš nebūt nebija bīstamākais vīrs pretinieku rindās. Svarīgos brīžos neapturams bija aktuālais Eiropas čempions Nando de Kolo, bet «garajā galā» rīdziniekiem nopietnas problēmas sagādāja Aleksandrs Kauns un Andrejs Voroncevičs.

Savi trumpji gan bija arī vefiešiem, jo dramatiskajā situācijā Latvijas vicečempioni varēja darboties bez lieka spiediena, tāpēc no tālās distances pie pirmās izdevības nekautrējās uzbrukt ne tikai snaiperi Jānis Timma un Jānis Bērziņš, bet arī Artūrs Strēlnieks (4/8 trejačiem) un pat centrs Ronalds Zaķis (1/1). Sev dāvāto iespēju uzņemties vadošo lomu ar pilnu krūti izmantoja amerikānis Roberts Loverijs (24 punkti, 6 rezultatīvas piespēles, 5 pārķertas bumbas, 9 izprovocētas piezīmes), kurš terorizēja aizsardzībā paslinko serbu zvaigzni Milošu Teodosiču, un nepārsteidza, ka tieši viņš otrajā ceturtdaļā pirmo un vienīgo reizi spēlē izvirzīja vadībā VEF Rīga (32:31 un 34:31).

Protams, lai cik nemotivēti un noguruši CSKA basketbolisti būtu pēc piektdienas spēles Eirolīgā pret turku grandu Fenerbahce Ulker, savā laukumā viņu treneris Dimitris Itudis neļautu piekāpties klasi zemākas raudzes, turklāt novājinātam pretiniekam. Otrajā puslaikā mājinieki ievērojami uzlaboja sniegumu uzbrukumā, turklāt sasniedza vismaz 60 procentu precizitāti no visām pozīcijām, bet VEF Rīga basketbolisti sāka just sava īsā sastāva sekas, tāpēc intriga cīņā par uzvaru drīz vien izplēnēja.