Ja balsotājs ir par krievu valodu kā otru valsts valodu, tad ievelk plusa zīmi ailītē «par», bet, ja pilsonis vēlas aizstāvēt latviešu valodu kā vienīgo valsts valodu un ir pret šāda statusa piešķiršanu krievu valodai, viņš plusa zīmi ievelk ailītē «pret».
Centrālā vēlēšanu komisija (CVK) referenduma priekšvakarā ceturtdien vēlreiz atgādināja svarīgāko, kas jāzina vēlētājiem. Tautas nobalsošanā var piedalīties Latvijas balsstiesīgie pilsoņi no 18 gadu vecuma, līdzi ņemot derīgu Latvijas pilsoņa pasi, kurā tiks iespiests spiedogs par dalību tautas nobalsošanā. Balsošanas zīme būs jāpārloka un jāiemet balsošanas kastē, skaidro CVK. Vēlētāji, kas veselības stāvokļa dēļ nevar ierasties vēlēšanu iecirknī, kā arī viņu aprūpētāji varēs balsot savā atrašanās vietā, to iepriekš piesakot vēlēšanu komisijā ne vēlāk kā sestdien līdz pulksten divpadsmitiem. Tautas nobalsošanā var piedalīties arī vēlētāji ieslodzījuma vietās.
Tautas nobalsošanā par Satversmes grozījumiem nav svarīga pilsoņu aktivitāte, jo grozījumi pamatlikumā stājas spēkā tikai tad, ja par to pieņemšanu nobalso vismaz puse no visiem balsstiesīgajiem pilsoņiem, kas būtu ne mazāk kā 771 893 pilsoņi. Par šiem Satversmes grozījumiem parakstījās 187 378 pilsoņi. Latvijā referenduma dienā politiskā aģitācija nav aizliegta. Izņēmums ir aģitācija balsošanas telpās un tuvāk par 50 metriem no ieejas ēkā, kurā atrodas vēlēšanu iecirknis. Aģitēt aizliegts vēlēšanu komisiju locekļiem un darbiniekiem, informē CVK. Provizorisko balsu skaitīšanu Latvijā plānots pabeigt līdz pulksten diviem trijiem naktī. Galīgos tautas balsojuma rezultātus CVK apkopos un paziņos nedēļas laikā.