Tas radīja vairāk nekā 400 tūkstošu eiro papildu izmaksas, ko RD pieprasīja kompensēt ēkas projektētājam - Lietuvas arhitektu birojam Processoffice. Tā pārstāvis Vītauts Biekša apliecināja gatavību uzņemties atbildību par savu apakšuzņēmēju pieļauto kļūdu hidroģeoloģiskajos aprēķinos.
Processoffice patlaban meklē jaunus tehniskos risinājumus, lai, atsākoties rakšanas darbiem, muzeja ēkā nerastos jaunas plaisas. O. Burovs gan uzskata, ka nolīgtajiem lietuviešu arhitektiem trūkst pieredzes nestandarta risinājumu izstrādē. Savukārt ar būvnieku - SIA Re&Re - darbu viņš sakās esam apmierināts: «Vērtējot bez emocijām - viņi strādā, kā vajag.»
Patlaban notiek darbi muzeja iekštelpās: tiek atjaunotas sienas, stikloti logi, remontēts jumta pārsegums. Iepriekš slēgtajās bēniņu telpās izbūvēs ekspozīciju telpas, ēka tiks pie lifta. Līdzās vēsturiskajam namam taps muzeja jaunā piebūve, kuras divi stāvi atradīsies zem zemes. Tur ierīkos restaurācijas darbnīcas, noliktavas un trīs jaunas izstāžu zāles. Pie ēkas tiks izbūvēts pazemes kravas lifts. Ārdarbus plānots atsākt pavasara otrajā pusē.
LNMM direktores vietniece Ruta Lapiņa atklāj, ka muzeja vadība katru nedēļu apmeklē būvobjektu, kopā ar celtniekiem un RD pārstāvjiem novērtējot izdarīto un pārrunājot darāmos darbus. «Saistībā ar gada nogalē notikušo traģēdiju Zolitūdē muzeja ēkā cita pēc citas notiek neskaitāmas ekspertīzes,» novērojusi R. Lapiņa.
Gan SIA Re&Re būvdarbu projekta vadītājs Valdis Koks, gan uzņēmuma ģenerāldirektors Didzis Putniņš jau pirms darbu sākšanas atzina, ka projekts ir sarežģīts, jo īpaši pazemes izbūves daļā un tās savienošanā ar simtgadīgo ēku. Viņi paredzēja arī izaicinājumus, taču pauda pārliecību, ka 2015. gadā, kad Latvija būs Eiropas Savienības prezidējošā valsts, «mums būs pašiem sava mazā Luvra, kur varēs droši uzglabāt un izstādīt ne tikai nacionālās pērles, bet arī pasaules mākslas šedevrus». Tikmēr mākslas darbi no LNMM krājuma pašlaik aplūkojami dažādos muzejos un galerijās Latvijā un citur Eiropā - Šveicē, Igaunijā un Norvēģijā.
Šis ir pirmais LNMM ēkas lielais remonts kopš 1905. gada, kad muzejs sāka savu darbu. Kopējās projekta izmaksas ir 34 miljoni eiro, kas ir divreiz vairāk, nekā sākotnēji plānots. 21 miljonu eiro sedz RD, 11 miljonu eiro ir Eiropas Reģionālās attīstības fonda finansējums, 300 tūkstošu eiro ir valsts budžeta dotācija. Muzeja rekonstrukcijas darbus sākotnēji tika plānots pabeigt 2015. gadā, bet jaunais termiņš tiks paziņots maijā. Droši zināms tikai tas, ka pēc rekonstrukcijas Nacionālais mākslas muzejs atgūs savu vēsturisko gaišpelēko krāsu ar tumšziliem logu rāmjiem un smilšakmens kolonnām.